Son Dakika Haberleri: Konak Tsm'den Yılın İlk Konseri

Konak Tsm'den Yılın İlk Konseri

8 yıl önce

Konak Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu yılın ilk konserinde sanatseverler ile Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi'nde buluştu.

Konak Tsm'den Yılın İlk Konseri, System.String[]

Konak Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu yılın ilk konserinde sanatseverler ile Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi'nde buluştu. Kasım ayından bu yana gerçekleştirilen ilk konser nedeniyle hasret gideren koro birbirinden güzel eserler seslendirdi.


Olumsuz hava koşulları ve sağanak yağmura rağmen İzmirli sanatseverler konsere büyük ilgi gösterdi. Salonda yer bulamayan izleyiciler konseri ayakta izledi. TRT sanatçı şef Servet Önder yönetimindeki koro konsere Isfahan makamında mini fasılla başladı. Daha sonra Uşşak, Hüzzam, Hicaz ve Kürdilihicazkar makamındaki eserlerle geceye devam eden koroya sanatseverler de eşlik etti.


Özellikle icrası çok zor olan Isfahan makamındaki eserleri çok iyi yorumlayan koro izleyicilerden tam not aldı. Konserin son bölümünde Duygular Coşuyor Çaldığın Zaman (tanbur) adlı eseri okuyan koronun genç solisti Cihan Önder


icrasıyla seyircileri büyüledi.


(FS -


29.01.2012 12: 36 TSİ


NNNN - İZMİR

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:55 Kaynak: İHABebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Konya'da DEAŞ üyesi Suriyeli yakalandı 2 ay önce ikinci bebeğini doğuran Özlem Ada Şahin, düzgün fiziğiyle herkesi mest etti