KONESOB Başkanı Karabacak: "Konyalı firmalarımızla gurur duyuyoruz" - Son Dakika

KONESOB Başkanı Karabacak: "Konyalı firmalarımızla gurur duyuyoruz"

30.05.2019 14:01
KONESOB Başkanı Karabacak: "Konyalı firmalarımızla gurur duyuyoruz"

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl düzenli olarak yapılan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının 2018 sonuçlarında yer alan 6 Konyalı firmayı tebrik etti.

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl düzenli olarak yapılan " Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının 2018 sonuçlarında yer alan 6 Konyalı firmayı tebrik etti.

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, İSO 500 listesine giren Konyalı firma sayısının her geçen yıl artış gösterdiğini ve bu durumun gurur verici olduğunu söyleyerek, "Üreterek, ihracat yaparak ve Konyamıza her yönüyle katma değer sağlayan Konya firmalarımızı bu başarılarından dolayı kutluyorum" dedi.

Konya'nın değerlerinin Türkiye'ye namzet olduğunu vurgulayan Başkan Karabacak, "Bu yıl listede 44. sırada yer alan Konya Şeker, 134. sırada yer alan Panagro Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi, 143. sırada yer alan Eti Alüminyum, 299. sırada yer alan Aydınlar Yedek Parça, 356. sırada yer alan Kangal Termik Santral ve 429. sırada yer alan Ova Un Fabrikası'nı tebrik ediyor, firmalarımızın tamamıyla gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Başkan Karabacak, "Bizleri gururlandıran, her daim üretip, dünyaya satan firmalarımızı, yöneticilerini, çalışanlarını tebrik ediyorum. İnşallah bu sayı her geçen yıl daha da artar ve Konya'da ilk 500'de ağırlığını daha da hissettiren bir şehir olur. KONESOB olarak üretim bilinci ile geleceğe emin adımlarla ilerleyen tüm sanayicilerimizi ve Konya firmalarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz" ifadelerini kullandı. - KONYA

YORUMLAR
500
Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'dan adaylık sözleri: 6'lı masadan çıkması gerektiği kanaatindeyiz Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'dan adaylık sözleri: 6'lı masadan çıkması gerektiği kanaatindeyiz Volkan Demirel'in tescilli güzel eşi Zeynep Sever'den dikkat çeken pozlar Volkan Demirel'in tescilli güzel eşi Zeynep Sever'den dikkat çeken pozlar İsveç'in Türkiye'ye iade edeceği kişinin Okan Kale olduğu öğrenildi İsveç'in Türkiye'ye iade edeceği kişinin Okan Kale olduğu öğrenildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel KONESOB Başkanı Karabacak: 'Konyalı firmalarımızla gurur duyuyoruz' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement