Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde gazeteci öldürüldü - Son Dakika

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde gazeteci öldürüldü

04.11.2019 10:58
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde gazeteci öldürüldü, System.String[]

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde, Ebola konusunda farkındalığı artıran çalışmalarıyla tanınan bir gazeteci evinde öldürüldü.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde, Ebola konusunda farkındalığı artıran çalışmalarıyla tanınan bir gazeteci evinde öldürüldü.

BBC'nin haberine göre, Papy Mumbere Mahamba, Ituri bölgesinin kuzeydoğusunda yer alan Lwebma'daki evinde, kimliği bilinmeyen kişilerin saldırısına uğradı.

Saldırganların, Papy Mumbere Mahamba'yı öldürdüğü, karısını yaraladığı, evlerini de ateşe verdiği belirtildi.

Mahamba'nın yerel bir radyo kanalında, Ebola konusunda farkındalığı artırmaya amaçlayan bir programın sunuculuğunu yaptığı ifade edildi.

Dünyanın en kötü ikinci Ebola salgınının yaşandığı Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde virüsle mücadele için çalışan kişilerin sıklıkla hedef alındığı, sağlık merkezlerine ve Ebola salgınını durdurmak için çalışan kişilere onlarca kez saldırıldığı belirtiliyor.

Saldırıları, Ebola'nın gerçek olmadığı yönündeki yaygın görüşün körüklediği sanılıyor.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ağustos 2018'de ülkede Ebola salgını ilan etmişti. Dünya Sağlık Örgütüne göre, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Ebola nedeniyle 2 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde gazeteci öldürüldü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Evsizlerin alt geçitteki görüntüleri sonrası harekete geçen İBB, vatandaşları otele yerleştirdi Esenyurt'ta polisin "Parti var" ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı! Ayin bile yapmışlar Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan açıklama geldi: Belirli bir kan grubunun koronadan koruduğu iddiası doğru değil Önümüzdeki 3 gün boyunca etkili olacak çöl tozları için koronavirüs uyarısı: Sakın dışarı çıkmayın