Son Dakika Haberleri: Konsensus'un Yerel Seçimler İçin Yaptığı İzmir Anketinde CHP'ye Büyük Sürpriz!

Konsensus'un Yerel Seçimler İçin Yaptığı İzmir Anketinde CHP'ye Büyük Sürpriz!

6 gün önce

Konsensus isimli araştırma şirketi, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi İzmir için yaptığı anket sonuçlarını açıkladı. Ankete göre; CHP'nin İzmir Büyükşehir adayı olarak CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ismi öne çıktı.

Konsensus Araştırma Şirketi, 5 bin kişiyle yüz yüze görüşmeler sonucunda ulaşılan son seçim anketi sonucunu açıkladı.

Son seçim anketi sonuçlarının paylaşıldığı araştırmada, "31 Mart yerel seçimlerinde İzmir'de CHP'den kimi aday olarak görmek istersiniz?" sorusu yöneltildi.

CHP'DE TUNCAY ÖZKAN İSMİ ÖNE ÇIKTI

Ankette verilen cevaplarda en öne çıkan isim CHP İzmir milletvekili Tuncay Özkan oldu. Tuncay Özkan'ın istenme oranı yüzde 47,3 olurken, ona en yakın isim Tunç Soyer'in istenme oranı yüzde 8,3'te kaldı.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan

MEVCUT BAŞKAN KOCAOĞLU, 5,4'TE KALDI

CHP'nin mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun istenme oranının yüzde 5,4'te kalması dikkat çekti.

Öte yandan, halkın yakından tanımadığı ancak adaylık için ismi geçen Abdül Batur ve Murat Bakan'ın istenme oranı oldukça düşük.
Nihat Zeybekci, Bir İlke İmza Atarak İzmirlilerle WhatsApp Üzerinden Konuşacak Fanatik Fenerbahçeli Bir Taraftar, Futbolculara Destek İçin İzmir'den İstanbul'a Koşuyor

CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu ile Yaşlı Kadın Arasındaki İlginç Diyalog Kameraya Yansıdı YSK, Oy Sayımında Değişiklik Yaptı