Konsere İzin Verilmedi Olay Çıktı - Son Dakika

Konsere İzin Verilmedi Olay Çıktı

16.12.2012 17:00
Konsere İzin Verilmedi Olay Çıktı, System.String[]

Bağcılar'da Grup Yorum'a konser için izin vermeyen polis, bir grup göstericinin taşlı ve şişeli saldırısına uğradı.

Bağcılar'da Grup Yorum'a konser için izin vermeyen polis, bir grup göstericinin taşlı ve şişeli saldırısına uğradı. Polis, kendilerine sopalarla saldıran göstericilere biber gazı ve tazyikli su ile karşı koydu. Çıkan olayların ardından sokaklar savaş alanına döndü.

İstanbul Valiliği, 'Kamu güvenilği' gerekçesiyle Grup Yorum'un Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda gerçekleştirmeyi planladığı konsere izin vermedi. Konseri dinlemeye gelenler, konsere izin çıkmadığı haberi üzerine polise taş, şişe ve sopa ile saldırdı. Polis, önce göstericilere dağılmaları yönünde uyarıda bulundu ancak göstericilerin eylemlerine devam etmek istemeleri üzerine gözaltı işlemi gerçekleştirmek için göstericilere müdahale ettti. Polis, biber gazı ve tazyikli su ile göstericileri dağıtmaya çalıştı. Atılan biber gazından gazeteciler ve vatandaşlar da etkilendi.

Ara sokaklara dağılan göstericiler zaman zaman bir araya gelerek cadde ve sokaklara barikat kurdu. Slogan atıp polise mukavemette bulunan göstericiler konuyla ilgili açıklama da yaptı. Açıklamada, günler öncesinden izin alındığı ancak bugün konser için izin çıkmadığı vurgulandı. Açıklamada, Okmeydanı'ndaki Sibel Yalçın Parkı'nda akşam 18.00'da bir araya gelinerek eyleme devam edileceği de belirtildi.

Yapılan açıklamanın ardından Grup Yorum eylemcilere kısa bir konser verdi. Konserden sonra göstericiler dağıldı.

Konsere İzin Verilmedi Olay Çıktı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Konsere İzin Verilmedi Olay Çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir