Konseylerden Dayanışma Örneği - Son Dakika

Konseylerden Dayanışma Örneği

Konseylerden Dayanışma Örneği
Son Güncelleme: 12.01.2012 13:28

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Arif Çelenk ile yürütme kurulu üyelerini ağırlayarak, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bursa Kent Konseyi ofislerinde gerçekleşen ziyarette, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, kent konseylerinin yapısı ve çalışma alanları itibariyle büyük önem taşıdığını söyledi. Kent konseylerinin her kesimin desteğini alan, herkese söz hakkı veren ortamlar oluşturması gerektiğini belirten Pala, Bursa Kent Konseyi'nin toplumsal denge çizgisi anlayışıyla her kesimde kabul gördüğünü ve başarılı olduğunu ifade etti.

Bursa'nın her konusuna duyarlı olduklarını dile getiren Pala, "Bursa Kent Konseyi, hem bağımsız bir kuruluştur, hem de Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde çalışmaktadır. Bu çizgiyi iyi belirliyoruz. Türkiye'nin en aktif kent konseyi olarak 2,5 yılda yaklaşık 3 bin 200 etkinlik gerçekleştirdik. Yıldırım Kent Konseyi'nin yeni başkanı Arif Çelenk ve yürütme kurulu üyelerinin de başarılı olacağına inanıyorum. Yıldırım Kent Konseyi'ne gerekli destekleri vermeye hazırız" dedi.

Yıldırım Kent Konseyi Arif Çelenk ise, kısa sürede Yıldırım İlçesi'nin konularına duyarlı bir yapı oluşturduklarını kaydetti. Bursa Kent Konseyi ile Yıldırım Kent Konseyi'nin bir bütün olarak hareket ettireceklerini söyleyen Çelenk, Yıldırımlıların düşüncelerini rahatça ifade edecekleri ortamları oluşturmayı hedeflediklerini vurguladı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Konseylerden Dayanışma Örneği - Son Dakika


Advertisement