Son Dakika Haberleri: 11 saatte kontrol altına alınan orman yangınından sonra bölgeden ilk görüntüler

11 saatte kontrol altına alınan orman yangınından sonra bölgeden ilk görüntüler

4 gün önce

Balıkesir'in Marmara Adası'nda, dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını yaklaşık 11 saat sonra kontrol altına alındı. 80 hektarlık alan kül olurken bilanço havadan görüntülendi.

Adanın Mestanağa mevkisinde gündüz saatlerinde çıkan ve akşam üzeri kontrol altına alınan yangın, bölgeye yakın Çınarlı Mahallesi'ndeki ormanlık alana sıçramış, rüzgarın da etkisiyle büyümüştü. Bunun üzerine bölgedeki ekipler Çınarlı Mahallesi'ne sevk edildi. Yerleşim yerlerine yakın olduğu bildirilen yangına çok sayıda ekip ve çevredeki vatandaşlar müdahale etti. Yangında 2 ev ve jandarma lojmanları yandı, 60 ev tahliye edildi, çok sayıda hayvan telef olurken ve 4'ü itfaiye eri 19 kişi dumandan etkilendi.

ŞAFAĞIN ARDINDAN İLK GÖRÜNTÜLER GELDİ

Yangının kontrol altına alınmasından sonra açıklama yapan Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, 80 hektarlık bir alanın kül olduğunu duyurmuştu. Havanın aydınlanmasıyla olay yerinden ilk görüntüler de geldi. Yerleşim yerlerine kadar ilerleyen yangın önüne çıkan her şeyi yok ederken, geride korkutucu görüntüler bıraktı.

Türkiye genelinde dün orman ve tarım alanlarında 27 yangın çıktı

Haber Yayın Tarihi: 13.08.2019 09:07 Kaynak: İHA

YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız


İstanbul'u teslim alan şiddetli yağmur ne zaman bitecek?
İstanbul'da yağmur hayatı felç etti: Yollar su altında kaldı, tüm vapur seferleri iptal edildi "AK Parti'nin ömrü bitti" diyen Mehmet Metiner: Reis'in uğruna ölürüm 100 mezarın yıkılıp üzerine yazı yazılmasıyla ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı