Son Dakika Haberleri: Konut Dolandırıcılığı İddiasıyla Gözaltına Alınan 18 Kişi Adliyeye Sevk Edildi

Konut Dolandırıcılığı İddiasıyla Gözaltına Alınan 18 Kişi Adliyeye Sevk Edildi

4 yıl önce

Esenyurt ve Tuzla’da satışını yaptıkları konutları teslim etmedikleri iddiasıyla gözaltına alınan inşaat firması sahibi ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 18 kişi adliyeye sevk edildi.

Konut Dolandırıcılığı İddiasıyla Gözaltına Alınan 18 Kişi Adliyeye Sevk Edildi, System.String[]
Esenyurt ve Tuzla'da satışını yaptıkları konutları teslim etmedikleri iddiasıyla gözaltına alınan inşaat firması sahibi ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 18 kişi adliyeye sevk edildi.

Savcılığın talimatı sonrası dün sabah erken saatlerde Makrom İnşaat Şirketi'ne yönelik operasyon yapıldı. Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri yapılan operasyonda 18 kişiyi gözaltına aldı. Firma sahibi Lütfü Bakırcı'nın ise boy uzatma tedavisi için yattığı özel bir hastanede gözaltına alındığı belirtildi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi. Yaklaşık bin kişinin mağdur olduğu projede evlerini alamayan vatandaşlar bugün Büyükçekmece Adliyesi önüne gelerek Makrom İnşaat sahibi Lütfi Bakırcı ve yöneticilerini protesto etti. Adliye önünde yoğun güvenlik önlemleri alınırken, 2 araç ile adliyeye getirilen şüpheliler, olası bir gerginlik yaşanmaması için arka kapıdan içeri alındı. Yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen şüphelilerin sevki sırasında mağdur vatandaşlar Lütfü Bakırcı ve diğer yöneticilerine "Hırsız var" şeklinde slogan atarak öfkelerini dile getirdi.

"TUTUKLAMA BEKLİYORUZ"

Yapılan operasyon sonrası sürecin devam ettiğini kaydeden Avukat Orhan Boran, "Şüpheliler hakkında adli tutuklama kararı bekliyoruz. Bu bir başlangıç. Mücadelemiz tabii ki devam edecek. Sürecin sonunda adaletin tecelli etmesini bekliyoruz" dedi.

"KİRADA OTURUYORUZ"

2012 yılından bu yana firma yöneticilerinin peşinde olduklarını ifade eden Sultan Kar isimli mağdur bir vatandaş ise, "'Anneler Günü Kampanyası, 'Anneleri Evsiz Bırakmayalım Kampanyası' ile anneleri evsiz bırakmayanlar, annelerin evlerini başlarına yıktılar. Senet verdiler ödemediler. Nereye gidersek kapılar yüzümüze kapanıyor. Herkes sütten çıkmış ak kaşık. Tabi parayı verdik ya suçlu olduk. Telefonlarımızı bile artık açmıyorlar. Bunların vicdanı kalmamış, gökyüzüne çıkmış. 3-4 yıldır bekliyoruz. Evlerimizi verdik kirada oturuyoruz" diye konuştu.

Öte yandan firmanın reklamlarında yer alan sanatçı Petek Dinçöz'ün de soruşturma kapsamında bilgisine başvurulduğu öğrenildi. - İSTANBUL
Haber Yayın Tarihi : 28.08.2015 05:24 Kaynak: İHAFatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya Ekrem İmamoğlu Göndermesi Game Of Thrones'ta Arya Stark'ın Bekaretini Kaybetme Sahnesi Tepki Çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, YSK'nın İstanbul Kararına İlk Tepki: Bekleyeceğiz