Konya Büyükşehir Belediyesi'nden Derebucak'a çilek fidesi desteği - Son Dakika

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden Derebucak'a çilek fidesi desteği

14.05.2020 12:46
Konya Büyükşehir Belediyesi'nden Derebucak'a çilek fidesi desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Derebucak ilçesine gönderilen çilek fidelerinin üreticilere dağıtıldığı bildirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Derebucak ilçesine gönderilen çilek fidelerinin üreticilere dağıtıldığı bildirildi.

Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa, çilek fidesi dağıtım programında yaptığı konuşmada, son dönemde yaptığı hamle ile Konya'da çilek üretiminin önemli bir merkezi haline gelen Derebucak ilçesinde organik çilek yetiştiriciliğinin üreticiye verilen desteklerle daha da iyi noktalara geleceğini söyledi.

İlçedeki bu potansiyelin gelişmesine Konya Büyükşehir Belediyesi ve devletin ilgili kurumlarının da önemli destekler sağladığını vurgulayan Kısa, "Konya Büyükşehir Belediyemiz de ilçemizdeki çilek yetiştiriciliğine 'üretmek sizden, destek büyükşehirden' sloganıyla önemli katkılar sundu bugüne kadar, hala da sunmaya devam ediyor. Tarımın ve çiftçelerimizin destekçisi olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay ve Tarım ve Koordinasyon Daire Başkanı Mustafa Yazlık Bey'e şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Kısa, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye gönderilen 84 bin çilek fidesinin Derebucak merkez ve ilçeye bağlı Pınarbaşı, Göynem ve Gencek mahallelerinde üreticilere dağıtımının yapıldığını da vurgulayarak, "Derebucak'a tarımsal desteğin artarak devam ettiğini ve edeceğini hep birlikte görüyoruz. Çiftçilerimiz üretecek, inşallah Derebucak kazanacak." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Konya Büyükşehir Belediyesi'nden Derebucak'a çilek fidesi desteği - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yargıtay'dan emsal niteliğinde karar! Sözlü izin alan işçi tazminatsız işten kovuldu 11:01 Yargıtay'dan emsal niteliğinde karar! Sözlü izin alan işçi tazminatsız işten kovuldu Oyuncu Dilan Çiçek Deniz, sevgilisiyle erkek tuvaletinde basıldı 10:58 Oyuncu Dilan Çiçek Deniz, sevgilisiyle erkek tuvaletinde basıldı Arkadaşını öldüren ayıyla dakikalarca dövüşen Rus boksör, ağır yaralı 10:54 Arkadaşını öldüren ayıyla dakikalarca dövüşen Rus boksör, ağır yaralı
Özbek fenomen ve manken Rukhshona Sadıkova'ya şantaj şoku! Arabasının camını kırıp belgeleri aldılar 10:20 Özbek fenomen ve manken Rukhshona Sadıkova'ya şantaj şoku! Arabasının camını kırıp belgeleri aldılar Artık bilim insanları endişeli! Uzaydan bir kez daha gizemli sinyal geldi 10:17 Artık bilim insanları endişeli! Uzaydan bir kez daha gizemli sinyal geldi Restorasyon çalışması yapan işçiler tarafından Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı şebeke bulundu 10:01 Restorasyon çalışması yapan işçiler tarafından Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı şebeke bulundu
Poligonda atış talimi esnasında, başına ateş ederek yaşamına son verdi 08:41 Poligonda atış talimi esnasında, başına ateş ederek yaşamına son verdi Usta oyuncu Kemal Kuruçay'ın kalp krizi sonucu aniden yaşamını yitirmesi sanat camiasında büyük üzüntüye sebep oldu 08:37 Usta oyuncu Kemal Kuruçay'ın kalp krizi sonucu aniden yaşamını yitirmesi sanat camiasında büyük üzüntüye sebep oldu
Advertisement