Konya Büyükşehir'e toplu ulaşım alanında ödül - Son Dakika

Konya Büyükşehir'e toplu ulaşım alanında ödül

08.04.2021 16:01
Konya Büyükşehir'e toplu ulaşım alanında ödül, System.String[]

Konya Büyükşehir Belediyesi, SUMMITS Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) Zirvesi kapsamında verilen Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri'nde "Toplu Taşıma Hat Yönetim Sistemi" projesiyle Belediyecilik Ödülüne layık görüldü.

Konya Büyükşehir Belediyesi, SUMMITS Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) Zirvesi kapsamında verilen Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri'nde "Toplu Taşıma Hat Yönetim Sistemi" projesiyle Belediyecilik Ödülüne layık görüldü.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, AUS alanında çalışan kişi, kurum ve kuruluşları desteklemek amacıyla her sene düzenlenen ve SUMMITS Uluslararası AUS Zirvesi kapsamında verilen Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri'nin 4'üncüsü gerçekleştirildi.

Açıklamada ifadesine yer verilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, toplu ulaşımda vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek bunları gündelik hayata entegre etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Kazanılan ödülün şehir için hayırlı olmasını dileyen Altay, şunları kaydetti:

"Ödül alan Hat Yönetim Sistemimiz, hemşehrilerimizin toplu ulaşımda aldıkları hizmeti iyileştirecek ve toplu taşımaya yapılacak yatırımların, hemşehrilerimizin tam olarak ihtiyacını karşılamasını sağlayan yenilikçi, büyük veri teknolojilerinin kullanıldığı bir toplu taşıma analiz ve yönetim platformudur. Güncel verilerle Konya'da toplu taşıma hareketliliğinin durak seviyesinden tüm şehrin toplu taşıma ağına kadar anlaşılmasını sağlayan sistem, hemşehrilerimizin ulaşım ihtiyacının ön planda olduğu sürdürülebilir bir toplu taşıma sisteminin temelini oluşturuyor."

SUMMITS Uluslararası AUS Zirvesi pandemi dolayısıyla 2022'ye ertelenirken ödüller, 4-5 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşecek ICSG'21 8. Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarında gerçekleştirilecek ödül töreni ile verilecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Konya Büyükşehir'e toplu ulaşım alanında ödül - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yılmaz Vural'dan kıyım! Erzurumspor'da 3 oyuncunun sözleşmesi feshedildi Yılmaz Vural'dan kıyım! Erzurumspor'da 3 oyuncunun sözleşmesi feshedildi Survivor'da acil durum konseyi toplandı! Bir yarışmacı adadan diskalifiye edildi Survivor'da acil durum konseyi toplandı! Bir yarışmacı adadan diskalifiye edildi Başakşehir'de Demba Ba'nın sözleşmesi feshedildi Başakşehir'de Demba Ba'nın sözleşmesi feshedildi Sancaktepe TEM kenarında bir kişi öldürülmüş halde bulundu Sancaktepe TEM kenarında bir kişi öldürülmüş halde bulundu Fatih Terim alınan kötü sonuçlarla ilgili itirafta bulundu: Bu sezon biraz fazla kırılganız Fatih Terim alınan kötü sonuçlarla ilgili itirafta bulundu: Bu sezon biraz fazla kırılganız ABD'den İran'a uygulanan yaptırımlarla ilgili geri adım sinyali: Hafifletmeye hazırız ABD'den İran'a uygulanan yaptırımlarla ilgili geri adım sinyali: Hafifletmeye hazırız Acun Ilıcalı tarafından kovulduğu söylenen Furkan Dede'nin ayrılık sebebi belli oldu Acun Ilıcalı tarafından kovulduğu söylenen Furkan Dede'nin ayrılık sebebi belli oldu Yılmaz Vural son saniye zaferiyle havalara uçunca öğrencisi Emrah Başsan, Yılmaz Vural son saniye zaferiyle havalara uçunca öğrencisi Emrah Başsan, "Çok komik adam" yorumunu yaptı