KONYA'DA 3 İLÇEDE OKULLARA KAR ENGELLİ - Son Dakika

KONYA'DA 3 İLÇEDE OKULLARA KAR ENGELLİ

12.01.2022 09:25

KONYA'da yoğun kar yağışı nedeniyle kentin güneyindeki Seydişehir, Derebucak ve Hüyük ilçelerinde okullarda yüz yüze eğitime bugün olmak üzere 1 gün ara verildi.

KONYA'da yoğun kar yağışı nedeniyle kentin güneyindeki Seydişehir, Derebucak ve Hüyük ilçelerinde okullarda yüz yüze eğitime bugün olmak üzere 1 gün ara verildi. Hamile ve engelli kamu kurumu çalışanları da bugün idari izinli sayılacak. Konya kent merkezinde yağmur yağışı hakim olurken kentin güneyinde Toros Dağları eteklerindeki Seydişehir, Hüyük ve Derebucak ilçelerinde kar yağışı etkili oldu. Kar kalınlığı kent merkezlerinde 30 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 70 santimetreye ulaştı. Kar yağışı nedeniyle bu 3 ilçede yüz yüze eğitime 1 gün verildi. Hamile ve engelli kamu kurumu çalışanları da bugün idari izinli sayılacak. Öte yandan Selçuklu ilçesinin Tepekent ve Başarakavak Mahallelerinde de yine yüz yüze eğitime bugün ara verildi. Konya'yı Antalya'ya bağlayan kara yolunun Alacabel mevkisinde ise ulaşım kar yağışı nedeniyle güçlükle sağlanıyor. Polis de zincirsiz ve kar lastiksiz araçların geçişine izin vermiyor. Belediye ve karayolları ekipleri kar temizleme çalışmalarına sürdürürken, bazı bölgelerde ise elektrik hattı kablolarının kopması sonucu elektrik kesintilerini yaşandı.

KONYA'DA 3 İLÇEDE OKULLARA KAR ENGELLİ
KONYA'DA 3 İLÇEDE OKULLARA KAR ENGELLİ
KONYA'DA 3 İLÇEDE OKULLARA KAR ENGELLİ
KONYA'DA 3 İLÇEDE OKULLARA KAR ENGELLİ
KONYA'DA 3 İLÇEDE OKULLARA KAR ENGELLİ

YORUMLAR
500
Büyükşehir Belediyespor judoda rakiplerine göz açtırmıyor Büyükşehir Belediyespor judoda rakiplerine göz açtırmıyor Son dakika haberi: Akşehir Belediyesi'nden engelli gençlere asker kınası eğlencesi Son dakika haberi: Akşehir Belediyesi'nden engelli gençlere asker kınası eğlencesi Seydişehir'den kısa kısa Seydişehir'den kısa kısa

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel KONYA'DA 3 İLÇEDE OKULLARA KAR ENGELLİ - Son Dakika


Advertisement