Konya'da Kar İzni - Son Dakika

Konya'da Kar İzni

30.01.2012 14:12
Konya'da Kar İzni

Konya'da yoğun kar yağışı nedeniyle, kamuda görev yapan özürlü, engelli ve hamilelere bir gün idari izin verildi.

Konya'da gece yarası başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, 3 ilçede kamuda görev yapan özürlü, engelli ve hamilelere bir gün idari izin verildi. İstanbul- Konya hattı uçak seferleri iptal edilirken, yaklaşık 50 köy yolununda ulaşıma kapandığı belirtildi.

Güne yoğun kar yağışı altında uyanan Konya, kara teslim oldu. Kent merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 15 santimetreye kadar ulaşırken, yüksek kesimlerde 1.5 metreye buldu. İşe gitmek isteyenler araçlarını çalıştırmakta zorlanırken, yaya olarak gidenler güçlükle yollarına devam etti. Konya Valiliği tarafından Selçuklu, Meram ve Karatay İlçesi'nde kamu görevinde çalışan özürlü, engelli ve hamilelere bir gün idari izin verildi. Belediye ekipleri ise kent merkezinde cadde ve kaldırımlarda kar temizleme çalışması yaptı. Yaklaşık 50 köy yolu ulaşıma kapatınırken, Seydişehir- Antalya karayolunda araçların zincirsiz seyir etmesine izin verildi. İstanbul- Konya hattı uçak seferleri iptal edildi, Ankara- Konya Yüksek Hızlı Tren hattındaki seferlerde bir aksama olmadığı belirtildi.

Konya'da Kar İzni
Konya'da Kar İzni
Konya'da Kar İzni

YORUMLAR
500
Ünlü anketçiden gündem olan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın Ünlü anketçiden gündem olan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın İBB Başkanı İmamoğlu, AYİDER'in inşaat sektörü zirvesine katıldı İBB Başkanı İmamoğlu, AYİDER'in inşaat sektörü zirvesine katıldı Kadıköy'deki diş hekimi cinayetine ilişkin bir zanlı yakalandı Kadıköy'deki diş hekimi cinayetine ilişkin bir zanlı yakalandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Konya'da Kar İzni - Son Dakika


Advertisement