Konya'da Kültür Sanat - Son Dakika

Konya'da Kültür Sanat

4 yıl önce

Konya Devlet Tiyatrosunca (KDT) sergilenecek "Fatih (Bizans Düştü)" adlı oyun sanatseverler ile buluşacak.

Konya'da Kültür Sanat, System.String[]

Konya Devlet Tiyatrosunca (KDT) sergilenecek "Fatih (Bizans Düştü)" adlı oyun sanatseverler ile buluşacak.


A. Turan Oflazoğlu'nun yazdığı, Bengisu Gürbüzer Doğru'nun yönettiği oyunun dekor tasarımı Selim Cinisli, kostümü Esra Selah, ışık tasarımı ise Hakan Özdemir'e ait.


Fatih Sultan Mehmet'in, babasından aldığı miras ile bütünleşmesi için "Konstantinapolis"i alma mücadelesinin anlatıldığı oyunda, iç çekişmeler ve ihanetlerin sonunda bu kentin fethedilmesi ele alınıyor.


Oyun, bugün ve yarın saat 20.00'de, 29 Ekim Cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00'de KDT sahnesinde tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.


Mehteran halk konseri


Büyükşehir Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen kültürel etkinlikler kapsamında, yarın saat 14.30'da Mevlana Meydanı'nda, 15.30'da da Zafer Camlı Köşk'te "Mehteran halk konseri" verilecek.


Ayrıca, Büyükşehir Belediyesince, cumartesi günleri saat 19.00'da Mevlana Kültür Merkezinde ücretsiz sema gösterileri düzenleniyor.

Haber Yayın Tarihi: 27.10.2016 12:04 Kaynak: AASon Dakika

İstanbul'da 155 çift "evet" demek için 29 Şubat'ı seçti
Canlı yayında "Elimde belgeleri var" deyip duyurdu: Koronavirüs korkutmaya yönelik bir virüs Son dakika: İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Koronavirüs nedeniyle hiçbir şehir veya bölge için karantina kararı gündemde değil