Konya'da, otobüs duraklarına 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' ilanı asıldı - Son Dakika

Konya'da, otobüs duraklarına 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' ilanı asıldı

22.10.2019 10:11

Konya'da, otobüs duraklarında asılan Maide 51 suresinden, 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' ifadesinin yer aldığı ilanlar sosyal medyada tartışmalara yol açtı.

Konya'da Büyükşehir Belediyesi'ne ait panolara Maide suresinin 51. ayetinin yer aldığı ifadeler asıldı. 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' sözlerinin yer aldığı ifadeler sosyal medyada tartışma yarattı.

Surede geçen ve pano için bastırılan ilanda "Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, O da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu doğru yola eriştirmez." ifadeleri yer aldı.

Saadet Partisi'nin gençlik kolları Anadolu Gençlik Derneği ve yine partiye yakınlığıyla bilinen Milli Gençlik Vakfı imzası taşıyan afişler sosyal medyada tartışma konusu oldu.

"AYETİ CIMBIZLAMIŞLAR"

İlahiyatçı yazar Mustafa Akyol, panolara tepki göstererek söz konusu ayetin cımbızlandığını savundu. Akyol, "Konya'da ayet cımbızlayarak Yahudi ve Hıristiyan düşmanlığı yapanlar, "dost edinmeyin" emrinin sadece ilk baştan düşmanlık gösterenlere münhasır olduğunu açıklayan ayetleri görmemişler. İslam adına nefret tacirliği yapmak, ne İslam'ı yüceltir, ne de Müslümanları." yorumunda bulundu.

"İNADINA DOST OLACAĞIZ"

Oyuncu Bülent Emrah Parlak ise "Konya'da böyle afişler asmışlar. İnadına,Hristiyanlar,Yahudiler ve tüm dünyadaki diğer din ve milliyetteki insanlarla dost olacağız. Faşizm yok olacak! Yaşasın Dünya Halklarının Kardeşliği" dedi.

İşte sosyal medyadaki bazı yorumlar;

Konya'da, otobüs duraklarına 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' ilanı asıldı
Konya'da, otobüs duraklarına 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' ilanı asıldı

Son Dakika Güncel Konya'da, otobüs duraklarına 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' ilanı asıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar