Son Dakika Haberleri: Sahte Euro ve Silah Üreten 1'i Polis 10 Kişi, Gözaltına Alındı

Sahte Euro ve Silah Üreten 1'i Polis 10 Kişi, Gözaltına Alındı

2 ay önce

Konya'da, kaçak silah üretimi yapan ve sahte para üreten 1'i polis memuru 10 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Konyada, bir tabanca markasının sahtesinin seri üretimini yapan 1'i polis memuru 10 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, aynı atölyede sahte madeni euro basarak piyasaya sürdüğü de belirlendi. Polis memuru A.Ç. ve arkadaşı Yasin B. 8 bin 500 TL değerinde sahte madeni parayı piyasaya sürmek üzere İstanbul'a götürürken yakalandı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Selçuklu ilçesindeki bir sanayi sitesinde, bir tabanca markasının birebir sahtesini yaparak seri üretime geçtikleri bilgisini aldı. Bunun üzerine tabanca üretimi yapan şebekeyi 3 ay boyunca teknik ve fiziki takibe alan polis, şüphelilerin aynı atölyede sahte madeni euro basıp, bu paraları piyasaya sürdüklerini de tespit etti.

8 BİN 500 ADET SAHTE MADENİ PARA ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon için harekete geçen polis, dün şüphelilere yardım ettiği belirlenen İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru A.Ç. ile arkadaşı Yasin B.'yi, 8 bin 500 adet sahte madeni 2 euroyu piyasaya sürmek üzere İstanbul'a götürmek isterken yakaladı. Ardından aralarında şebekenin liderleri olduğu öne sürülen Hikmet S, Cemal D, Ercan K ve Kadir U'nun da bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

GERÇEĞİNDEN AYIRT EDİLEMİYOR

Şüphelilerin bir tabanca markasının tüm mekanizmalarının parçalara ayırıp birer örnek kalıbını çıkartıp, seri üretim yaptıkları belirtildi. Yapılan tabancaların orijinalinden ayırt edebilmenin de zor olduğu öğrenildi. Şüphelilerin imalathanelerinde yapılan aramalarda ise 88 adet satışa hazır tabanca, 20 bin 500 adet sahte madeni 2 euro, silah imalatında ile para basmakta kullanılan malzemelere el konuldu.

Sahte Euro ve Silah Üreten 1'i Polis 10 Kişi, Gözaltına Alındı
Haber Yayın Tarihi: 22.05.2019 10:06 Kaynak: DHA

YORUMLAR


15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti İşte Benim Stilim yarışmacısı Bahar Candan'dan tepki çeken klip Ahlaksız turist çift otelin balkonunda cinsel ilişkiye girdi