Son Dakika Haberleri: Konya'da, Restorana Çevrilen Uçak Cayır Cayır Yandı

Konya'da, Restorana Çevrilen Uçak Cayır Cayır Yandı

3 gün önce

Konya'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdaya ayrıldıktan sonra satın alınıp, restoran ve kafeye dönüştürülen uçakta yangın çıktı. Yangın, yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu söndürüldü.

Konya'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdaya ayrıldıktan sonra satın alınıp, restoran ve kafeye dönüştürülen Airbus A300 tipi uçakta yangın çıktı. Yangın, yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu söndürüldü. Uçağın büyük bölümü küle dönerken, restoran ve kafe kapalı olduğu için şans eseri can kaybı ve yaralanan olmadı. Soğutma çalışmalarının ardından yangının çıkış nedeni ve hasar tespitinin yapılacağı öğrenildi.

HİZMET ÖMRÜNÜ DOLDURAN UÇAK KONYA'YA GETİRİLDİ

Hizmet ömrünü dolduran 54 metre boyunda ve 50 metre kanat genişliği olan 317 yolcu kapasiteli Airbus A300 tipi uçak, yaklaşık 2 yıl önce Atatürk Havalimanı'nda parçalandıktan sonra Konya'ya getirildi. Uçak, Konya- Ankara çevre yolu üzerindeki Türk Yıldızları Parkı'na konuldu.

RESTORAN-KAFE OLARAK HİZMETE AÇILDI

Burada yeniden birleştirilen uçak, restoran- kafe olarak hizmete açıldı.12 bin metrekarelik göletin üzerine konuşlandırılan uçağın bahçe bölümü cam iskele üzerine yapıldı.

BİLİNMEYEN NEDENLE YANGIN ÇIKTI

Restoran ve kafe olarak hizmet veren uçağın mutfak bölümünde belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler hızla uçağı sardı.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Bunun üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonucu söndürüldü.


YORUMLAR (15)
Tüm yorumlar için tıklayınız


Zabıta Ekipleri, El Koyduğu Pamuk Şekerleri Ayakları Çiğneyerek İmha Etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı'ndan TÜBİTAK Açıklaması: FETÖ İle İrtibatlı Bin 289 Kişinin İşine Son Verildi

İki Kolu Olmayan Çocuğun Namaz Kılma Görüntüleri Sosyal Medyada Gündem Oldu "11 Kasım'da Kıyamet Kopacak" Deyip İstifa Eden Öğretmenden Yeni Kehanet!