Konya'da vaka sayısı artışına rağmen maske takmayanlar var - Son Dakika

Konya'da vaka sayısı artışına rağmen maske takmayanlar var

Vaka sayısının en fazla olduğu illerimiz arasında yer alan Konya'da bazı kişilerin ise maske ve sosyal mesafe kuralına uymadığı gözlendi.

Konya'da, koronavirüs vakalarındaki artışa rağmen bazı vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadığı görüldü. Kent genelinde denetimlerini yoğunlaştıran polis ekipleri, vatandaşları maskeleri takmaları konusunda uyarıyor.

Kentte, son günlerde koronavirüs vaka sayısında artış yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün yaptığı açıklamada son 3 gün içerisinde vaka sayısında artış görülen iller arasında Konya'nın da olduğunu belirtti. Buna rağmen kent merkezinde çoğunluğun maske taktığı görülürken, bazı kişilerin ise maske ve sosyal mesafe kuralına uymadığı gözlendi.

POLİS EKİPLERİ GÖRDÜĞÜNÜ UYARIYOR

Kentteki uygulamalarını artıran polis ekipleri, maske takmayan veya maskesi çenesi altında olan kişileri maskeleri takmaları konusunda uyarıyor.

DUYARLI VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Vatandaşlar, maske takmayanlara tepki gösterdi. Maske takmayanların hem kendilerinin hem de başkalarının hayatını tehlikeye attığını söyleyen vatandaşlar, koronavirüsün ancak alınan tedbirlere uyulmasıyla yenileceğini ifade etti.

İşte kentte çekilen fotoğraflardan bazıları;

Konya'da vaka sayısı artışına rağmen maske takmayanlar var
Konya'da vaka sayısı artışına rağmen maske takmayanlar var
Konya'da vaka sayısı artışına rağmen maske takmayanlar var
Konya'da vaka sayısı artışına rağmen maske takmayanlar var

Konya'da vaka sayısı artışına rağmen maske takmayanlar var

Haber Yayın Tarihi: 12.08.2020 12:59 - Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Konya'da vaka sayısı artışına rağmen maske takmayanlar var - Son Dakika

YORUMLAR (26)
  • Emine damar: Burda yorum yapmak ne kadar kolay kimse işin ciddiyetinde değil kimi kızların güzelliğinde kimi yemek derdinde kimide sadece konuşma derdinde insanlar ölüyo okulların açıası bile şu an büyük bi sorun sadece konya değil tüm türkiye tehlikede ama kimse umursamıyo herkes konuşmak için konuşuyo boş konuşmak ne kadarda kolay birazda evlatlarımızı ve ailemizi düşünmek lazım Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Faruk arslintas: Önce maske takmayın ,takmak daha riskli dediler,simdi zorla taktiriyorlar,tuhaf ülkeyiz. Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

BDDK, bankada parası ve altını olanlara yüksek limitli kredi kartının yolunu açtı "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Başakşehir kendi maçında TFF'nin yayınladığı listede yer almadı Ayasofya'da heyecanlandıran keşif! 900 metrelik yeraltı menfezleri bulundu Botoks sonrası ölen Kübra'nın son anlarında kurabildiği tek cümle olayın vahametini anlattı MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu Ekip otosunda ilişkiye giren polisler meslekten ihraç edildi Pazarcının aç gözlülüğü pes dedirtti! Ürünlerini metal parayla doldurduğu terazide tarttı