Son Dakika Haberleri: Tarlaya Su Hattı Döşenirken, 15 Metre Derinliğinde Obruk Oluştu

Tarlaya Su Hattı Döşenirken, 15 Metre Derinliğinde Obruk Oluştu

3 ay önce

Konya'da bir vatandaş, tarlasına sulama boruları döşediği sırada oluşan 40 metre çapında 15 metre derinliğindeki obruğa düşmekten son anda kurtuldu.

Konya'nın Karapınar ilçesi, Reşadiye Mahallesi Karakuyu mevkiinde Cengiz Aydemir, tarlasına sulama borularını döşediği sırada 15 metre derinliğinde obruk oluştu. Obruğa düşmekten son anda kurtulan Aydemir, "Obruklarla yaşamaya alıştık." dedi.

DÜŞMEKTEN SON ANDA KURTULDU

İrili ufaklı 100'ün üzerinde obruk bulunan Karapınar ilçesinde, dün sabah saat 07.30 sıralarında kente 8 kilometre uzaklıktaki Reşadiye Mahallesi'ndeki yonca tarlasında 40 metre çapında 15 metre derinliğinde obruk oluştu. Tam bu sırada tarlasında sulama boruları döşeyen Cengiz Aydemir saniyelerle obruğa düşmekten kurtuldu.

ÖNCE PATLAMA SESİ GELDİ

Yaşadıklarını anlatan çiftçi Aydemir, "Yonca sulamak için hat döşediğim sırada geçtiğim yerden 3-5 saniye sonra patlama sesi geldi, toz toprağa karıştı. Arkama dönüp baktım obruk oluşmuş. Sık sık oluşan obruklara artık alıştık. Ama birebir şahit olunca dondum kaldım. Riskli bölgedeyiz, tedirginiz ama Allah'tan gelen bir şey. Bin metre kare içerisinde 18 tane obruk var. Mecbur tarım yapamaya devam edeceğiz. Şu ana kadar can ve mal kaybı olmaması sevindirici." dedi.

İKİ GÜN ÖNCE DE OLUŞMUŞ

Aydemir, 2 gün önce de kendi tarlasına yakın bir alanda yine 10 metre derinliğinde bir obruğun oluştuğunu söyledi.
Kenan Sofuoğlu'ndan "Spor Bakanı" Olacak İddialarına Net Yanıt: Erdoğan'dan Telefon Gelse de Kabul Etmeyeceğim Fatih Altaylı, "Kusura Bakmasın Yayınlıyorum" Deyip Mansur Yavaş'ın Mesajını Paylaştı

Bakan Akar'dan ABD'li Askerlerin Skandal Fotoğraflarına Sert Tepki: YPG ile İşbirliğini Kesmesini Bekliyoruz