Son Dakika Haberleri: Konya Yolda Yürüyen Kadının Yüzüne Kimyasal Madde Döken Saldırgan, Eski Sevgilisi Çıktı

Konya Yolda Yürüyen Kadının Yüzüne Kimyasal Madde Döken Saldırgan, Eski Sevgilisi Çıktı

10 ay önce

Yolda yürüyen kadının yüzüne kimyasal madde döken saldırgan, eski sevgilisi çıktıKONYA'da özel güvenlik görevlisi 25 yaşındaki Rukiye K.'nin yüzüne kimyasal madde atıp yaralayan saldırgan eski erkek arkadaşı 41 yaşındaki Faruk Karataş, olduğu ortaya çıktı.

Yolda yürüyen kadının yüzüne kimyasal madde döken saldırgan, eski sevgilisi çıktı

KONYA'da özel güvenlik görevlisi 25 yaşındaki Rukiye K.'nin yüzüne kimyasal madde atıp yaralayan saldırgan eski erkek arkadaşı 41 yaşındaki Faruk Karataş, olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan Karataş'ın, Rukiye K.'nin yüzüne kıskançlık krizine girdiği için tuz ruhu döktüğü, olaydan sonra da iki kez hastanede ziyaret ettiği öğrenildi.

Olay, geçen Pazartesi günü saat 07.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesi'nde meydana geldi. Rukiye K., kaldığı kız öğrenci yurdundan çıkıp, özel güvenlik görevlisi olarak çalıştığı işyerine doğru yola çıktı. Yurttan biraz uzaklaştıktan sonra arkasından gelen kapüşonlu ve yüzü atkılı bir kişi, elindeki plastik bardakta bulunan sıvıyı Rukiye K.'nin yüzüne fırlattı. Saldırgan olay yerinden kaçarken, yüzü ve gözlerinde yanma oluşan Rukiye K., ambulansla Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Keskin'in yüzünde ve iki gözünde hafif derecede yanıklar oluştuğu tespit edildi. Sol gözünde görme kaybı riski bulunan Rukiye K.'nin tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

KADIN OLARAK SOKAĞA ÇIKAMAYACAK MIYIZ

Mersin'in Mut İlçesi'ne oturan ailesine ve Tekirdağ'da üniversitede okuyan kız kardeşine çalıştığı asgari ücretle bakmaya çalışan Rukiye K., Kadın olarak sokağa çıkamayacak mıyız diye tepkisini dile getirmişti. Kendisine saldıranın ayağının aksadığını ve tanımadığını belirten Rukiye K. polise verdiği ifadesinde Kim olduğunu bilmiyorum. Yüzü atkıyla kapalıydı. Gözleri zor görünüyordu. Karşı kaldırımdan, benim bulunduğum kaldırıma geçip, arkamdan gelip, elindeki bardakta bulunan sıvıyı yüzüme attı. Sonrasını hatırlamıyorum. Kimin yaptığını bilmiyorum. dedi.

POLİS, BÖLGENİN KROKİSİNİ ÇİZİP İZ SÜRDÜ

Konya Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın ardından özel bir ekip kurdu. Olayın gerçekleştiği sokakta güvenlik kamerası olmaması nedeniyle bölgenin krokisini çizen polis, kroki üzerinden saldırganın kaçabileceği güzergahlardaki sokakları tek inceleme altına aldı. O bölgedeki ev ve işyerlerinde kalan kişilerle tek tek görüşen polis, bölgedeki 40 güvenlik kamera kayıtlarını da saniye saniye inceledi. Bir güvenlik kamera kaydında bir kişinin elinde bardakla topallayarak yürüdüğü, diğer bir görüntüde ise elinde bardak olmadan hızlıca koşarak kaçtığı görüldü. Kaçan kişinin eşkali üzerinde yoğunlaşan polis, tekrar mahalle sakinleriyle bire bir görüştü. Ardından eşkale uyan kişinin aynı mahallede bir kaç sokak ileride oturan ve inşaatlarda boyacılık yapan bekar Faruk Karataş'ın olduğunu saptadı.

KIYAFETLERİNİ YAKMIŞ

Cinayet Büro ekipleri, dün akşam saatlerinde düzenledikleri operasyonla Faruk Karataş'ı evinde gözaltına aldı. Evde yapılan aramada şüphelinin olay günü giydiği kıyafetlere rastlanmadı. İlk olarak suçlamayı kabul etmeyen Karataş'ın daha suçunu itiraf ettiği öğrenildi. Olay günü üzerindeki kıyafetleri ise merkez Meram İlçesi Gödene Mahallesi'ndeki bir çöplükte yaktığını söyledi.

KISKANÇLIK KRİZİNE GİRMİŞ

Faruk Karataş, yapılan sorgulamasında saldırdığı Rukiye K.'nin eski sevgilisi olduğunu ve kıskançlık krizine girmesi sonucu olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. Rukiye K. ile bir süredir birlikte olduklarını ve yaklaşık 1 ay önce kendisini terk ettiğini belirten Karataş, ifadesinde

Rukiye K. ile bir süredir birlikteydik. Yaklaşık 1 ay önce beni terk etti. Ben de Rukiye'nin her adımını takip ettim. Dükkanlarda filan erkeklerle konuşurken kıskanıyordum. Başkasıyla nasıl konuşur diye ona zarar vermek istedim. dedi.

TUZ RUHUYLA SALDIRMIŞ

Rukiye K.'nin yüzüne döktüğü sıvının tuz ruhu (Hidroklorik asit,) olduğunu belirten Karataş, Bardağa koyduğum tuz ruhuyla yurda yakın bir noktada yarım saat bekledim. Güvenlik kameralarında tanınmamak için topal numarası yaptım. Yüzümü de atkıyla sardım. O kaldırımdayken bende karşı kaldırımdan gelip tuz ruhunu yüzüne attım dedi.

SALDIRININ ARDINDAN, HASTANEDE ZİYARET ETMİŞ

İfadesinde ağlayan ve halen Rukiye K.'yi sevdiğini belirten Karataş'ın, olaydan sonra 2 sefer Rukiye K.'yi hastanede ziyaret ettiği ve doktorlardan da sağlık durumu hakkında bilgi aldığı belirtildi. Rukiye K. ise polise saldırgan Faruk Karataş, bir süre birlikte olduklarını ancak ayrıldıklarını söylediği öğrenildi.

Faruk Karataş, polisteki sorgusunun ardından 'Kasten yaralama' suçundan adliyeye sevk edildi.Yakınlarının Mezarlığına Yaklaşamayan Köylüler, Uzaktan Bakarak Dua Ediyor Ölümüyle Dünyayı Ayağa Kaldıran Kaşıkçı'nın Vasiyeti Ortaya Çıktı: Beni Medine'ye Gömün

Son Dakika! Suudi Yetkili Kaşıkçı Cinayetinin Detaylarını Anlattı: Müzakere Ekibinin Hatası