Köpeğin Öldürüldüğü Çiftlik Mühürlendi - Son Dakika

Köpeğin Öldürüldüğü Çiftlik Mühürlendi

15.01.2019 23:36

Köpeğin öldürüldüğü çiftlik mühürlendi Avcılar Belediyesi, köpeğin öldürüldüğü çiftliğin kapatma çalışmalarına başladı Başkan Handan Toprak Benli, köpeğin öldürüldüğü çiftlikte incelemelerde bulunduİSTANBUL - Avcılar Belediye Başkanı Dr.

Köpeğin öldürüldüğü çiftlik mühürlendi

Avcılar Belediyesi, köpeğin öldürüldüğü çiftliğin kapatma çalışmalarına başladı

Başkan Handan Toprak Benli, köpeğin öldürüldüğü çiftlikte incelemelerde bulundu

İSTANBUL - Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, kazları korkuttuğu için sahibi tarafından köpeğin öldürüldüğünü sosyal medyada emniyete giderek çalışmaları takip etti. Başkan Toprak, daha sonra çiftlikte incelemelerde bulunurken, belediye tarafından mühürlenen çiftliğin kapatılması çalışmalarına başlandı.

Avcılar Firüzköy'de hayvan yetiştiriciliği yapan A.R.A isimli şahıs, kazlarını korkuttuğu için Türkiye'de nadir bulunan Çin Aslanı ırkındaki 'Chow Chow' isimli köpeğini tüfekle vurarak öldürmüştü. Kan donduran olayın videosunu çeken şahıs arkadaşlarını gönderip sosyal medyada paylaşmıştı. Sosyal medyada hızla yayına görüntülerin ardından A.R.A polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Çiftliğin kapatılması çalışmalarına başlandı

Sahibi tarafından öldürülen köpeğin videosunu sosyal medyada gören Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Polis merkezine giderek şikayette bulundu. Kan donduran olayın yaşandığı çiftliğe giden Başkan Toprak, ekiplerle birlikte incelemelerde bulundu. Şahsın yakalanarak polis merkezine getirilmesinin ardından müdürlerine talimat veren Başkan Benli, çiftlikle ilgili işlem yapılmasını istedi. Polis ekipleri incelemelerini sürdürürken, Avcılar Belediyesi çiftliğin kapatılması için çalışmalara başladı.

"Özellikle bizim bulunduğumuz bu kentte her canlı değerlidir"

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, "Videosunda bir köpeğin canına kıyan şahsın, paylaşımı üzerine Avcılar'da emniyet müdürlüğümüz harekete geçmiş ve şahsı gözaltına alıp Firüzköy Polis Merkezine getirdiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Ben derhal müdürlerimizle birlikte buraya intikal ettik. Şu anda emniyet ekiplerimiz ve biz müdürlüklerimizle buradayız. Şahıs kendi kapısın gittiğimizde ben burada ticaret yapmıyorum kendi hayvanlarımı besliyorum dediği çiftlikte bir köpeği öldürüyor ve bir cana kıyıyor, adeta katlediyor. Bunu da kaydediyor. Kazları da ifade ederken onları maddi değerle ifade ediyor. Bu da gösteriyor ki ticari faaliyette bulunuyor. Bütün canlılar hayvanlar maddi değerleriyle ölçülüyor ve bir köpeğinde canına kıyabiliyor. Onun için bu tür katliamlara karşı, bu tür insanlara karşı gereği yapılmak üzere hepimiz buradayız. Özellikle bizim bulunduğumuz kentte her canlı değerledir. Asla hiç kimse böyle duygularla ya da kendince doğasına uygun davrandı diye bir canlının hayatına kıyamaz. Burada canlının kılına bile dokunmak kimsenin yapacağı bir şey değildir. Asla yapılmasına müsaade edilmeyecektir" diye konuştu.

Köpeğin Öldürüldüğü Çiftlik Mühürlendi
Köpeğin Öldürüldüğü Çiftlik Mühürlendi
Köpeğin Öldürüldüğü Çiftlik Mühürlendi
Köpeğin Öldürüldüğü Çiftlik Mühürlendi

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Köpeğin Öldürüldüğü Çiftlik Mühürlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kaçak kazı yapan şahıslar, tünele havalandırma sistemi bile kurmuş Meteorolojiden 3 bölge için sağanak ve poyraz uyarısı Taksim'de maske takmadığı için ceza yiyen gençten ilginç tepki: İtiraz ederiz, olmazsa öteki tarafta görüşürüz Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak! Atamalarda mülakat yapılmayacak Yıllar sonra işgalden kurtarılan Ağdam'a giden Aliyev ve eşi, harap edilen camiye ayakkabılarını çıkararak girince gönülleri fethetti Yenilgiyi kabul eden Trump, Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu