Son Dakika Haberleri: Hamile Köpeği Sokak Ortasında Acımadan Vurdular

Hamile Köpeği Sokak Ortasında Acımadan Vurdular

8 gün önce

Gaziantep'te biri hamile olduğu belirlenen iki köpek, yol ortasında tabanca ile vurulmuş halde bulundu. İlk müdahalenin olay yerinde yapıldığı köpeklerden hamile olan kurtarılamadı.

Gaziantep'in  İslahiye ilçesinde yol ortasında silahla vurulmuş iki köpek bulundu. Telef olan ikinci köpeğin hamile olduğu ortaya çıktı.

VURULMUŞ HALDE BULUNDULAR

İslahiye ilçesi  Hatay Bulvarı'nda 2 köpek tabanca ile vurulmuş halde bulundu. Kanlar içerisindeki köpeklere, hayvanseverlerin girişimi ile olay yerine gelen Veteriner Yusuf Yıldızgil müdahale etti. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından da tabanca ile vurulduğu tespit edilen köpeklerden biri olay yerinde telef oldu. Telef olan hayvan, olay yerindeki hayvanseverler ve vatandaşlar tarafından boş bir alana gömüldü.


YARALI KÖPEĞİ KURTARMAYA ÇALIŞTILAR

Yaralı köpeğin ise hamile olduğu belirlenirken, hayvanın yaşaması için olay yerindeki vatandaşlar ve görevliler büyük çaba sarf etti. Kan kaybı yaşayan köpeğin üşümemesi için üzeri örtülürken, köpek ilk müdahalesinin ardından  Gaziantep'e gönderildi.


"NEDİR BU HAYVANLARIN SUÇU?"

Gaziantep Canlı Hayatı İyileştirme Derneği (CAHİDE) Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Güneş Tosun, hayvanlara yapılan işkence ve öldürülmelerinin önüne geçilmesi gerektiğini belirterek, "Söylenecek çok şey yok. Bu bir vahşet, resmen vahşet. ya zehirlenerek ya da silahla vurularak hayvan öldürülüyor, ya da hayvanlara çeşitli işkenceler yapılıyor. Artık bu köpek ölümlerinden bıktık. Bunların da canı var. Nedir bu hayvanların suçu" diye konuştu.


CAHİDE yetkilileri tarafından tedavi amacıyla  Gaziantep'e götürülen hamile köpeğin de telef olduğu belirtildi.


Zombi Hapı Krizi, Numara Çıktı! Flakka Değil Esrar İçmiş Cesedi Yakılıp Ormana Atılan Eylem, Öldürüldüğü Gün Arkadaşını Arayıp Helallik İstemiş
Diyarbakır Silvan'da Evine Giden Öğretmen Silahlı Saldırı Sonucu Ağır Yaralandı 18 Yaşındaki Genç, Kendisini Çardağa Asıp İntihar Etti!