Köpekten kaçan 15 yaşındaki çocuk 6 metre yükseklikten böyle düştü - Son Dakika

Köpekten kaçan 15 yaşındaki çocuk 6 metre yükseklikten böyle düştü

20.11.2020 11:17

İstanbul'da 15 yaşındaki Mert Atakan, köpekten kaçmak isterken, bir otoparkın çıkış noktasına 6 metre yükseklikten düştü. Kolu ve kalçası kırılan Atakan'ın tedavisi devam ediyor. Talihsiz çocuğun düşme anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Eyüpsultan Göktürk'te yaşayan 15 yaşındaki Mert Atakan, arkadaşları ile oyun oynarken mahallede bulunan sahipsiz köpekler tarafından kovalanmaya başlandı. Kaçmak isteyen Mert Atakan, dengesini kaybetti ve yaklaşık 6 metre yükseklikten aşağı düştü. O anlar bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Bir sitenin otopark çıkışına düşen talihsiz çocuk hemen hastaneye kaldırıldı. Atakan'ın kolunda ve kalçasında kırıklar olduğu öğrenildi. Mert Atakan'ı kovalayan 2 köpek ise belediye ekipleri tarafından barınağa götürüldü. Aynı bölgede yaşayan mahalle sakinleri ise başıboş halde gezen köpeklerin çokluğundan dert yanıp, daha önce kendilerine de saldırdıklarını söyledi.

"BANA DA SALDIRDILAR"

Aynı mahallede oturan Aytaç Demir, başıboş dolaşan sahipsiz köpeklerin daha önce kendisine de saldırdığını söyledi. Demir, "Bu ne ilk ne de son. Bu olay sürekli artacak. İnşallah daha kötü şeyler olmaz. Tek temennimiz bir an önce bu olayın çözülmesi. Biz de bu köpeklerden sıkıntı yaşadık. Lambalarda çalışırken bana da bir saldırı oldu. Bacağımdan kaptılar. Bu ikinci pantolonum benim. O derece sıkıntı yaşadık yani" şeklinde konuştu.

Köpekten kaçan 15 yaşındaki çocuk 6 metre yükseklikten böyle düştü

"ÇOK KORKUYORUM"

Göktürk'te bir güzellik merkezinde çalışan Serpil Çetin de, "Burada çok oluyor. Bir iki defa da bana oldu bu şekilde. Aynı 2 köpek benim peşimden de koştu. Diğerleri de onu takip etti. Birisi kurtardı beni. Onun için ben sırf Bağcılar'dan buraya özel araçla gelip gidiyorum. Çünkü çok korkuyorum. Hepimiz çok seviyoruz köpekleri ama bunlara sahip çıkılması lazım. Barınaklarda daha iyi şartlarda bakılabilir. Alsınlar buradan. Çünkü ben gerçekten çok korkuyorum" diye konuştu.

Köpekten kaçan 15 yaşındaki çocuk 6 metre yükseklikten böyle düştü

"KÖPEKLERİN YERİ BURASI DEĞİL"

Göktürk'te yaşayan Zeynep Turan ise, "Burada çok köpek sorunu var. Sürekli evcil hayvanlar, köpekler, Göktürk orman bölümü olduğu için sürekli buraya bırakılıyor. Bir zaman sonra sahiplerini istedikleri için hırçınlaşıyorlar. Göktürk'ün yüzde 99'u köpeklerden oluşuyor. Lütfen sesimizi duyun. Biz köpeklerin buradan alınmasını istiyoruz. Artık can kaybı olmasın ya da insanların canı yansın istemiyoruz. Onların çok iyi yerde olmasını istiyoruz. Ama onların yeri burası değil" dedi.

Köpekten kaçan 15 yaşındaki çocuk 6 metre yükseklikten böyle düştü

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Köpekten kaçan 15 yaşındaki çocuk 6 metre yükseklikten böyle düştü - Son Dakika


YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika! Siyasette "Militan" tartışması büyüyor! Erdoğan böyle seslendi: Herkes dava açsın Grup toplantısına Akşener'in Perinçek'e taktığı isim damga vurdu: Cinping Perinçek, Erdoğan'ı da Bahçeli'yi de esir almış Adaylığını açıklamak için düzenlediği iki toplantıyı da polis bastı yine de pes etmedi: Erdoğan'ın hamalı olacağım Kan donduran olay: Doktor, yoğun bakımda yer açmak için iki hastasını öldürdü Fenerbahçe, Porto'nun forveti Moussa Marega ile her konuda anlaştı İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı Bakanlık tek tek denetleyip cezalarını kesti! İşte fırsatçıların en fazla fahiş fiyat artışı yaptığı ürünler Yarı çıplak paylaşımlarına devam eden Deniz Akkaya, bu kez de yastık pozuyla olay oldu