Son Dakika Haberleri: Köprüden kaçak geçen şoföre 140 bin TL para cezası kesildi

Köprüden kaçak geçen şoföre 140 bin TL para cezası kesildi

26 gün önce

İngiltere'de bulunan The Mersey Köprüsünden 70 TL değerindeki geçiş ücretini ödememek için kaçak geçen kadına 140 bin TL değerinde para cezası kesildi.

İngiltere'ninHalton şehrinde yaşayan beş çocuk annesi 38 yaşındaki Lisa Kent, çocuklarını okula götürürken geçtiği Mersey Gateway köprüsünden 10 sterlinlik (70 TL)bilet almadığı ortaya çıkınca 20 bin sterlin (140 bin TL) para cezasına çarptırıldı.

Lisa, 2018 yılında Runcorn'a taşındığını ve Halton'da yaşadığı için köprü ücretinden muaf olduğunu sandığı için geçiş bileti almadığını söylerken, köprünün işletme şirketi Lisa'nın, Halton'da oturma kaydını yaptırmadığı için bu durumla karşılaştığını açıkladı.

"BİLSEYDİM GEÇMEZDİM"

Kendisne verilen 20 bin sterlinlik para cezasını nasıl ödeyeceğini bilmediğini söyleyen Lisa, "Durumun bu noktaya geleceğini bilseydim köprüden geçmezdim" dedi.

Merseyflowve Mersey köprü geçiş kurumunun sözcüsü, bölgede oturan kişilerin kişi başına bir arabayı kaydettiklerini yıllık 10 sterlin karşılığında istedikleri kadarekstra ücret ödeme zorunda kalmadan köprüyü kullanabildiklerini söyledi.

Köprüden kaçak geçen şoföre 140 bin TL para cezası kesildi
Haber Yayın Tarihi: 24.08.2019 07:27 

YORUMLAR


İETT şoförlerine sakal yasağı getirildi
Vergi kanununa muhalefetten hakim karşısına çıkan Kıvanç Tatlıtuğ aylık kazancını açıkladı Uğurcan Çakır sosyal medyayı salladı!