Koramiral Kadir Sağdıç'ın da Aralarında Bulunduğu 10 Sanığın Yargılanmasına Devam Ediliyor - Son Dakika

Koramiral Kadir Sağdıç'ın da Aralarında Bulunduğu 10 Sanığın Yargılanmasına Devam Ediliyor

09.01.2012 12:52
Koramiral Kadir Sağdıç'ın da Aralarında Bulunduğu 10 Sanığın Yargılanmasına Devam Ediliyor, System.String[]

ölcük Donanma Komutanlığı'nda yapılan aramalar sırasında ele geçen belgelere ilişkin Koramiral Kadir Sağdıç'ın da aralarında olduğu 10 sanığın yargılandığı davaya devam ediliyor.

ölcük Donanma Komutanlığı'nda yapılan aramalar sırasında ele geçen belgelere ilişkin Koramiral Kadir Sağdıç'ın da aralarında olduğu 10 sanığın yargılandığı davaya devam ediliyor.

Poyrazköy davasının devamı niteliğinde olan ve İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Kemalettin Yakar, Behçet Altıntaş, Mehmet Cem Çağlar, Erdinç Yıldız ve Hüseyin Hançer ile bu davanın tutuksuz "'Balyoz Planı" davasının tutuklu sanıkları Koramiral Kadir Sağdıç ve Albay Ali Türkşen katıldı. Tutuksuz sanıklardan Tanju Veli Aydın da duruşmada hazır bulundu.

Duruşmanın başlamasının ardından söz alan sanıklardan Kadir Sağdıç'ın avukatı Hüseyin Ersöz, davanın yine bu mahkemede görülen "Poyazköy'de bulunan mühimmat" davasıyla aynı iddiaları kapsadığını ve bu nedenle açıldığını savunarak, "Müvekkilim aynı suç nedeniyle iki ayrı davada yargılanıyor. Bu hukuksuzdur. Bu davanın reddini talep ediyorum' dedi. Ersöz ayrıca, davanın görevsizlik kararıyla askeri mahkemeye gönderilmesini de talep etti.

Mahkeme heyeti, talebi değerlendirmek için duruşmaya ara verdi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Koramiral Kadir Sağdıç'ın da Aralarında Bulunduğu 10 Sanığın Yargılanmasına Devam Ediliyor - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte 8 adımda koronavirüs aşısıyla ilgili tüm merak edilenler Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak 2 kişinin yaralandığı kazada 4 milyonluk araç kullanılmaz hale geldi Fenerbahçe'nin Szalai transferi KKTC'yi karıştırdı! Siyasiler sosyal medyadan birbirine girdi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu