Kore'de yarışacak - Son Dakika

Kore'de yarışacak

6 ay önce

İLK filmi "Küf" ile 69. Venedik Film Festivali'nde en iyi ilk filme verilen "Lion of the Future" ödülünü ve Selanik Film Festivali'nde de Jüri Büyük Ödülü'nü kazanan Ali Aydın, ikinci filmiyle de festival yolcusu.

Kore'de yarışacak, System.String[]

İLK filmi "Küf" ile 69. Venedik Film Festivali'nde en iyi ilk filme verilen "Lion of the Future" ödülünü ve Selanik Film Festivali'nde de Jüri Büyük Ödülü'nü kazanan Ali Aydın, ikinci filmiyle de festival yolcusu. Ali Aydın'ın hem yazdığı hem de yönettiği, başrollerini ise Birkan Sokullu, Cemre Ebüzziya, Serkan Keskin ve Tansu Biçer'in paylaştığı "Kronoloji", dünya prömiyerini Kore'de düzenlenen Uluslararası Busan Film Festivali'nde yapacak. 3-12 Ekim tarihleri arasında 24'üncüsü gerçekleştirilecek festivalin uluslararası yarışma bölümü "Flash Forward"da yer alan "Kronoloji"nin ilk gösterimi 8 Ekim'de gerçekleşecek. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Yapım Desteği alan film, mutlu bir çift gibi görünen Hakan ile Nihal'in hikayesini konu alıyor.


Çiftin sorunları, Nihal'in birdenbire ortadan kaybolmasıyla açığa çıkıyor.


Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi: 09.09.2019 10:20 

YORUMLAR


Son Dakika

Oğlunun saçıyla kolye ve tespih yapımına başladı, şimdi yurt dışına bile satış yapıyor
Mardin'de koronavirüs şüphesiyle karantinaya alınan Türk şoförün test sonuçları bekleniyor Son dakika: Esenboğa'da koronavirüs paniği! Tahran uçağı Ankara'ya acil iniş yaptı