Kore Heyeti Pamukkale'de İncelemelerde Bulundu - Son Dakika

Kore Heyeti Pamukkale'de İncelemelerde Bulundu

07.09.2012 12:28
Kore Heyeti Pamukkale'de İncelemelerde Bulundu, System.String[]

ore Daejeon Kenti Ekonomi Genel Müdürü Taek Ku Lee başkanlığındaki heyet, Pamukkale'de incelemelerde bulundu.

ore Daejeon Kenti Ekonomi Genel Müdürü Taek Ku Lee başkanlığındaki heyet, Pamukkale'de incelemelerde bulundu.

Pamukkale İşletme Müdürlüğü'nde Vali Yardımcısı İsmail Soykan tarafından karşılanan heyet, Pamukkale ve Karahayıt hakkında bilgiler aldı. Kore Daejeon Kenti Ekonomi Genel Müdürü Taek Ku Lee başkanlığındaki heyet, bir yıldır kendi ülkelerinde turizmi geliştirmek için kurs aldıklarını ve model ülke olarak Türkiye'yi seçtiklerini söyledi. Bulundukları kentin Kore'nin en büyük beşinci şehri olduğunu kaydeden Lee, "Kentimiz ülkemizin bilim ve teknoloji merkezi konumunda. Önemli araştırma laboratuvarları da kentimizde bulunuyor.Bir yıl boyunca Kore'ye daha fazla turist çekmek ve Kore turizmini artırmak amacıyla kurs aldık. Türkiye'de İstanbul ve diğer önemli turizm kentlerini geziyoruz. Türk Devletinin turizmi nasıl tanıttığını, turizm sektöründe nasıl bir yol izlediğini, turizmin Türkiye'de nasıl geliştiğini öğrenmeye geldik. Türkiye'nin tanıtım stratejisini ve kullanmış olduğu yol ve yöntemi Kore'de de uygulamak istiyoruz" dedi.

Vali Yardımcısı İsmail Soykan ise, Pamukkale ve Karahayıt hakkında bilgi verdiklerini belirterek, "Karahayıt'ta uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi ile Karahayıt'ı Türkiye'de ilk örnek bir Kür Merkezi haline getireceğimizi ifade ettik. Projelerimiz ve aktiviteler hakkında bilgiler verdik. Pamukkale ve Karahayıt'ı ayrı bir turist profiline kavuşturmaya çalıştığımızı ilettik" dedi.

Kore Heyeti Pamukkale'de İncelemelerde Bulundu
Kore Heyeti Pamukkale'de İncelemelerde Bulundu
Kore Heyeti Pamukkale'de İncelemelerde Bulundu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kore Heyeti Pamukkale'de İncelemelerde Bulundu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı Kılıçdaroğlu ve İnce, Bekir Coşkun'un cenazesinde yan yana saf tuttu Alanya maçında 11'e alınmayan Feghouli ısınma çalışmalarında yer almadı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Büyük zafer için tarih verildi: Azerbaycan 10-15 gün sonra toprak bütünlüğünü sağlayacak Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde Fleks makinesiyle boynunu kesen işçi feci şekilde can verdi