Son Dakika Haberleri: Körfez Geçiş Köprüsü Kapsamında Arazilerin Kamulaştırılması

Körfez Geçiş Köprüsü Kapsamında Arazilerin Kamulaştırılması

6 yıl önce

Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Körfez Geçiş Köprüsü kapsamında ilde kamulaştırılan araziler için kurulan heyetin çalışmalarını eleştirdi.

Körfez Geçiş Köprüsü Kapsamında Arazilerin Kamulaştırılması, System.String[]
 Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Körfez Geçiş Köprüsü kapsamında ilde kamulaştırılan araziler için kurulan heyetin çalışmalarını eleştirdi.

Beşli, yaptığı açıklamada, heyetin adaletsiz şekilde çalışma yaptığını ileri sürerek, "Yolun kamulaştırması için bir heyet belirlemişler. Değer ölçümü yapıyorlar. Kılıç'ta iki tane tarla var. Yan yanalar. İkisi de şeftali tarlası. Birine 30, diğerine 70 lira değer belirliyorlar. 30 lira denilen gariban birisi ses çıkaramaz, 70 lira denilen kurnaz. Böyle bir uygulama mı olur-" dedi.

Beşli, belirlenen fiyatların çok değişken olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Nasıl bir mantıkla bu değerlendirmeyi yapıyorlar- O heyet şapkasını çıkarsın önüne koysun. Bu değerlendirmeyi yapanlar Tavşanaltı'nda 200, Hersek'te 57 lira fiyat belirlemişler. Hersek daha pahalı olması lazım. Daha değerli olması lazım. Bazıları çok iyi fiyatlara satmış. Bu heyet adama göre mi çıkarıyor fiyatları- Mahkemelerde millet çatır çatır itirazlar yapıyorlar. Bu komisyon nasıl kurulmuş. Bu komisyonun üyeleri kimler- Aynı düzlükte aynı yerdekine farklı veriyorlar. Şu an köylüler isyan etme durumunda. Köylünün çiftçinin sonuna kadar bu konuda yanındayım. Kim avukat tutamıyorsa, maddi durumu iyi değilse biz bunu karşılayacağız. Avukat tutacağız, dava açacağız."

Muhabir: Erhan Erdoğan

Yayıncı: Zafer Akpınar - YALOVA


Yıllarını Sanata Adayan Nalan Varol, Müge Anlı'da Kansere Yakalandığını Duyurdu ABD'den Bir Geri Adım Daha: Afrin Oeprasyonu İlişkileri Etkilemez!
Rusya'dan Afrin Operasyonunun Seyrini Değiştirecek Yalanlama: Askerlerimizi Çekmedik!