Korkut: Maaş Ödeyemez Durumdan Ciddi Yatırımlar Yapar Hale Geldik - Son Dakika

Korkut: Maaş Ödeyemez Durumdan Ciddi Yatırımlar Yapar Hale Geldik

02.01.2012 17:38
Korkut: Maaş Ödeyemez Durumdan Ciddi Yatırımlar Yapar Hale Geldik, System.String[]

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 2009'da maaş ödeyemez durumda olan bir belediyeden şehre ciddi yatırımlar yapan bir belediye haline geldiklerini söyledi.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 2009'da maaş ödeyemez durumda olan bir belediyeden şehre ciddi yatırımlar yapan bir belediye haline geldiklerini söyledi.

Erzurum merkez Yakutiye Belediyesi, 2012 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ali Korkut, 32 aylık görev süresi içerisinde yaptığı çalışmaları sinevizyon eşliğinde meclis üyelerine anlattı. Belediye meclis salonunda yapılan yılın ilk oturumunda belediye gelir giderlerinin denetimi için denetim komisyonu oluşturuldu. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Belediye Başkanı Ali Korkut 32 aylık icraatını anlattı. Başkan Korkut, çalışmalarını görsel olarak meclis üyelerine nereden nereye gelindiğini gösterdi.

Maaş ödeyemez belediyeden ciddi yatırımlar yapan bir belediyeye gelindiğini vurgulayan Başkan Korkut, "Yakutiye İlçe Belediyesi oluştuğu Mart 2009'da büyük borç yüküyle karşı karşıyaydı. Piyasa ve personele olan borç 20 milyon lirayı geçmişti. 830 personeli birden kucağımızda bulmuştuk. Azmettik, çalıştık ve başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ, Müsteşarımız Efkan Ala, milletvekillerimiz ve il başkanımızın destekleriyle personel yükünden kurtulduk. Borçlarımızı ödedik ve ciddi yatırımlar yaptık. Erzurum'a kent meydanı kazandırdık. Daha büyük hizmetler yapmaya hazırız. Kentsel dönüşümde Erzurum'da çığır açtık. Yine Üçkümbetler projemiz şehre ve döneme mührünü vuracak bir eser olarak yakında inşallah ortaya çıkacaktır." dedi.

Korkut, Erzurum'un manevi dinamiklerinden Alvar İmamı Muhammed Lütfi Hazretleri'ne ait 'Hulâsatü'l-Hakâyık ve Mektubât-ı Muhammed Lütfi' isimli eserini meclis üyelerine hediye etti.

Korkut: Maaş Ödeyemez Durumdan Ciddi Yatırımlar Yapar Hale Geldik

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Korkut: Maaş Ödeyemez Durumdan Ciddi Yatırımlar Yapar Hale Geldik - Son Dakika


Son Dakika

Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz 23:42 AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri 22:44 AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri
Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı 21:22 Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi 20:56 Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi Sıfır otomobillerde 19:29 Sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına hem firmadan hem de Honda'dan peş peşe yanıt
5 kamyonu hurdaya çeviren firma sahibi durumu açıkladı: Olay basına yansıdığı gibi değil 15:56 5 kamyonu hurdaya çeviren firma sahibi durumu açıkladı: Olay basına yansıdığı gibi değil 1970 model aracı için ABD'den jant istedi, arabanın ilk sahibiyle iletişim kurdu 14:31 1970 model aracı için ABD'den jant istedi, arabanın ilk sahibiyle iletişim kurdu
Advertisement