Son Dakika Haberleri: Köroğlu Dağı'nın Zirvesine Yürüdüler

Köroğlu Dağı'nın Zirvesine Yürüdüler

4 ay önce

MARKA Şehir Bolu ve 5'inci Uluslararası Köroğlu Festivali etkinlikleri kapsamında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve yaklaşık 150 kişi, Köroğlu Dağı'nın zirvesine yürüdü.

Köroğlu Dağı'nın Zirvesine Yürüdüler, System.String[]
MARKA Şehir  Bolu ve 5'inci Uluslararası Köroğlu Festivali etkinlikleri kapsamında  Bolu Belediye Başkanı  Alaaddin Yılmaz ve yaklaşık 150 kişi, Köroğlu Dağı'nın zirvesine yürüdü.

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Tabiatın Kalbi  Bolu Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen yürüyüş kapsamında, Köroğlu Dağı'nın eteklerine otobüslerle getirilen 150 kişi, dağın zirvesine yürüdü.  Bolu Belediye Başkanı  Alaaddin Yılmaz öncülüğünde düzenlenen etkinliğe katılanlar ellerinde Türk Cumhuriyetlerine ait bayraklarla yürüdü. Yaklaşık 1.5 kilometre süren zirve yürüyüşünün sonunda, bayraklar 2 bin 500 rakımlık Köroğlu Dağı'nın zirvesine dikildi. Kalabalık, bir süre dinlendikten sonra aynı yolu tekrar yürüyerek indi.

Bolu Belediye Başkanı  Alaaddin Yılmaz,  Bolu ve Köroğlu'yu Türk dünyası ile kucaklaştırmayı amaçladıklarını ifade ederek şöyle dedi:

"Atamız Köroğlu'nun at üzerinde çıktığı zirvelere biz yürüyerek çıkmakta zorlanıyoruz. Ama onun atla çıktığı yere biz de mutlaka çıkacağız. Erkek, kadın, genç, yaşlı herkes var arkamızda. Yüreğine, bileğine güvenen herkes zirveye doğru yürüyor. Bizim asıl amacımız Köroğlu ile  Bolu'yu Türk dünyası ile kucaklaştırmak. Köroğlu Festivalleri sayesinde önce  Dışişleri Bakanlığı'nın zirvesinin  Bolu'da olmasını sağlamak. Sonra Başbakan ve Cumhurbaşkanları zirvelerinin  Bolu'da olmasını sağlamak. Bunların hepsinin gerçekleşeceğini göreceğiz."

- Bolu
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Final Yapması Beklenen Çocuklar Duymasın'dan Yeni Fragman Geldi! Haluk Sevgili Yapıyor 13 Yaşındaki Sınıf Arkadaşının Tecavüzüne Uğrayan 11 Yaşındaki Kız Hamile Kaldı
Yoğurtçu Bayram'la İlgili Şikayetler RTÜK'ün Telefonlarını Kilitledi