Koronavirüs nedeniyle işleri zayıflayan balıkçılar, dükkanların kapısına kilit vurdu - Son Dakika

Koronavirüs nedeniyle işleri zayıflayan balıkçılar, dükkanların kapısına kilit vurdu

Koronavirüs salgınında balıkçıların avlanmaya çıkamaması nedeniyle, tezgahlarda çeşitlilik yok noktasına geldi ve birçok balıkçı kapanma noktasına geldi. Talep azaldığı için fiyatların düşmesine rağmen, maliyet karşılanmadığı için birçok balıkçı, dükkanın kapısına kilit vurdu.

Batı Karadeniz'in en önemli balıkçı limanlarından olan Düzce'nin Akçakoca ilçesinde koronavirüs balıkçılık sektörünü de vurdu. Dünya çapında yaşanan salgının etkileri ekonomik anlamda ülkemizde de hissedilmeye başlanırken balıkçı esnafı da durumdan memnun değil.

ESNAF ZOR DURUMA DÜŞTÜ

Salgın günlerinde balıkçıların avlanmaya çıkmadığı ilçede balık fiyatları düşerken, balık tezgahları da kapanma noktasına geldi ve gerekli sürkilasyon olmadığından esnaf zor duruma düştü.

Koronavirüs nedeniyle işleri zayıflayan balıkçılar, dükkanların kapısına kilit vurdu

"SATIŞ OLMAYINCA FİYATLAR DÜŞÜŞE GEÇTİ"

Tezgahlarda satışların ciddi anlamda dibi görmüş durumda olduğunu söyleyen Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, "Virüsten dolayı balıkçılık aşırı derecede etkilendi. Zaten hava şartları son zamanlarda kötü gittiğinden dolayı düzgün bir avcılık olmamıştı. Koronavirüsten dolayı denize çıkıldığında balık az miktarda tutuluyor. Tezgahlarda satış olmayınca fiyatlarda düşüşe geçti. Ne çıkanı kurtardı, ne satanı kurtardı. Ondan dolayı erken paydos edildi. Zaten 15 gün sonra bir yasak başlıyor. Koronavirüs balıkçıları olumsuz etkiledi" ifadelerinde bulundu.

Tezgahlarda balık fiyatları:

Mezgitin kilosu 20,

Hamsinin kilosu 10,

Çupranın adedi 15,

Levreğin kilosu 15 lira.

Koronavirüs nedeniyle işleri zayıflayan balıkçılar, dükkanların kapısına kilit vurdu

Son Dakika

Son dakika: Hızlı tren seferleri 07.00 itibarıyla başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren trafik sigortasında zam oranı yarı yarı azaldı Çankaya, Şenkaya ve Bingöl belediyelerine 98 zabıta memuru alınacak Brent petrolün varili 34,12 dolardan işlem görüyor ASELSAN, Türk ordusu için insansız kara aracı üretecek Çilek üretimi nedeniyle tersine göçün başladığı Kahramanmaraş'ın dağ köylerinde üretilen meyveler ihraç edilmeye başlandı ABD'deki genel müdürlüğü bırakıp Karadeniz somonu yetiştirmeye başladı, yılda 500 milyon lira kazanıyor Maske kumaşı karaborsaya düştü, fiyat 2 dolardan 45 dolara fırladı Vergi indiriminden yararlanmak isteyenlerin borcu olmaması gerekiyor Katıldığı fuarı fırsata çeviren Bursalı firma, ABD'ye minibüs ihraç etmeye başladı Batmanlı usta, ayda 15 adet bağlama yapıp tanesini 4 bin TL'ye varan fiyatlarla satıyor Koronavirüs salgınında Türkiye'de en çok satılan ikinci el araçlar belli oldu Japon hükümeti turizmi canlandırmak için tatile çıkacak vatandaşlarına günlük 1.250 lira verecek Koronavirüs nedeniyle satış yapamayan balıkçılar vatandaşlara "Balık yiyin" çağrısı yaptı İthal karpuz için ton başına alınan verginin 75 dolardan 300 dolara çıkartılması üreticileri sevindirdi