Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Bulut öğretmen okulunda anıldı - Son Dakika

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Bulut öğretmen okulunda anıldı

28.04.2022 10:30

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Bulut öğretmen okulunda anıldı Adana'da korona virüsten hayatını kaybeden Fransızca Öğretmeni Bulut Özyıldız'ın ismi görev yaptığı okulda ki kütüphaneye verildi.

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Bulut öğretmen okulunda anıldı

ADANA - Adana'da korona virüsten hayatını kaybeden Fransızca Öğretmeni Bulut Özyıldız'ın ismi görev yaptığı okulda ki kütüphaneye verildi. Açılış ve anma töreninde Özyıldız'ın annesi ve öğrencileri gözyaşlarına boğuldu.

Sarıçam ilçesindeki Cemil Meriç Anadolu Lisesi'ne 2020 yılında atanan Fransızca Öğretmeni Bulut Özyıldız (35), Kasım ayında korona virüse yakalandı. Kronik talasemi hastalığı bulunan Özyıldız, korona virüs sürecini ağır geçirmeye başladı. Hastaneye kaldırılan Özyıldız, uzun süren tedavi sürecinin ardından 13 Nisan'da fenalaşarak hayatını kaybetti. Özyıldız'ın cenazesi toprağa verildi.

Özyıldız için görev yaptığı okulun konferans salonunda tören düzenlendi. Törene, annesi Dilek Özkurt, kız kardeşi Güneş Serçe, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Genç öğretmen için hazırlanan slayt gösterisi, ailesini ve öğrencilerini gözyaşına boğdu. Törenin ardından, Özyıldız anısına ismi verilen 2 bin kitaplık kütüphanenin açılışı yapıldı. Okulun çiçeklerle bezenen panolarına da "Seni asla unutmayacağız, sonsuza dek kalbimizdesin" yazısı asıldı.

Gözü yaşlı anne Dilek Özkurt, emeği geçenlere teşekkür ederek, "Oğlumun adını yaşatıyoruz. Kendisi de bunu isterdi. Eminim bizi izliyordur ve çok mutludur" diye konuştu.

YORUMLAR
500
DİYARBAKIR - Terör örgütü PKK'nın 'Susa Katliamı'nda hayatını kaybedenler anıldı DİYARBAKIR - Terör örgütü PKK'nın 'Susa Katliamı'nda hayatını kaybedenler anıldı Covid-19 aşısı olmadığı için işten tazminatsız atılan çalışanı, mahkeme haklı buldu Covid-19 aşısı olmadığı için işten tazminatsız atılan çalışanı, mahkeme haklı buldu Ordu'da midibüs kaza yaptı: Dekan hayatını kaybetti, 19 kişi yaralandı Ordu'da midibüs kaza yaptı: Dekan hayatını kaybetti, 19 kişi yaralandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Bulut öğretmen okulunda anıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement