Koronanın ana semptomlarını sıralayan Rus uzman, en iyi korunma yolunu anlattı - Son Dakika

Koronanın ana semptomlarını sıralayan Rus uzman, en iyi korunma yolunu anlattı

Rusya Devlet Duması Sağlık Komitesi Başkanı Dmitriy Morozov, yeni tip koronavirüsün ana semptomlarını açıkladı. Morozov, kendini izole etmenin enfeksiyona karşı korunmanın en iyi yolu olduğunu ve bu önlemin enfeksiyona karşı yüzde 50, temizlik ve dezenfeksiyonun yüzde 40, maske takmanın da yüzde 10 garanti sağlayacağını kaydetti.

Rusya Devlet Duması Sağlık Komitesi Başkanı Dmitriy Morozov, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ana semptomlarını açıkladı.

KORONANIN ANA SEMPTOMLARINI SIRALADI

Rusya'da yayın yapan Zvezda televizyonuna konuşan Morozov şu ifadeleri kullandı: "Herkesin bildiği açık bir semptomatoloji var: Yüksek ateş, 38 derecenin üstünde, kuru öksürük, nefes darlığı, yani oksijen eksikliği hissiyle sık nefes alma."

Morozov, bazı hastalarda konjonktivit, kısmi koku kaybı ve burun tıkanıklığı oluşabileceğini de sözlerine ekledi.

VİRÜSTEN KORUNMANIN EN İYİ YOLU

Morozov, kendini izole etmenin enfeksiyona karşı korunmanın en iyi yolu olduğunu ve bu önlemin enfeksiyona karşı yüzde 50, temizlik ve dezenfeksiyonun yüzde 40, maske takmanın da yüzde 10 garanti sağlayacağını kaydetti.

Rusya'da son 24 saatte 56 bölgede 1175 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. 5 kişi de hayatını kaybetti. Toplam vaka sayısı 8672'ye ulaştı.

Koronanın ana semptomlarını sıralayan Rus uzman, en iyi korunma yolunu anlattı
Türkiye son 24 saatte vaka artış hızında dünyada 4. sıraya yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Yoğun bakım ve entübe hasta sayımızdaki artış hızı düşme eğiliminde


Son Dakika

Cinsel ilişki fantezisi için tutulan iki adam ellerinde palalarla yanlış eve girdi Hindistan'da erkek arkadaşıyla kaçan genç kıza meydan dayağı atıldı Erdoğan'ın mesajı Yunanistan'ı çıldırttı: Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma Sosyal medya kararnamesini imzalayan Trump, hem Twitter'a hem basına laf attı Bu köy tam 7 milyon dolara satılıyor! Sebebi ise "bu parayı vermeye değer" dedirtecek cinsten Eylemleri bastırmak için uğraşan Trump hakkında bomba iddia: Hamile bıraktığı asistanını boğarak öldürdü Sırlar ortaya çıkıyor! Uçaktaki cinsel ilişki skandalında yeni detay Korona engeline takılan doktor çift, çalıştıkları hastanede evlendi Filmleri aratmayan görüntü! İki grup av tüfekleriyle sokak ortasında çatıştı Dünyadaki fiziki altınların dörtte biri New York Merkez Bankası'nın kasasında saklanıyor Rus milyarderler koronavirüs salgınından kurtulmak için Avrupa sahillerine kaçıyor CNN muhabiri, Minneapolis'teki olayları anlatırken canlı yayında gözaltına alındı Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın tweetini şiddeti yücelttiği için gizledi ABD'de siyahi vatandaşın polis tarafından öldürüldüğü Minneapolis savaş alanına döndü Siyahi Amerikalı Floyd'un öldürüldüğü Minneapolis'te göstericiler polis merkezini ateşe verdi