İki günde iki doktorumuzu koronavirüsten kaybettik - Son Dakika

İki günde iki doktorumuzu koronavirüsten kaybettik

Koronavirüs salgını sağlık çalışanlarından da can almaya devam ediyor. Dün Maraş'ta virüs nedeniyle kaybettiğimiz Dr. Mustafa Özlü'nün acısı dinmeden, Diyarbakır'da görev yapan Dr. Halil Yücel Kutun'dan acı haberi geldi.

Mart ayından bu yana ülkemizde etkilerini artırarak gösteren koronavirüs, can almaya devam ediyor. Dün Kahramanmaraş'ta bir doktorumuzu korona nedeniyle kaybetmenin acısı hafiflememişken, bugün de Diyarbakır'da görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Halil Yücel Kutun'un koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Koronavirüs can almaya devam ediyor! İki günde iki doktorumuzu kaybettik
Dr. Halil Yücel Kutun

Diyarbakır'dan gelen acı haberle birlikte acımız ikiye katlandı. Diyarbakır Tabip Odası sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışan Dr. Halil Yücel Kutun'un koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. Diyarbakır Tabip Odası, acı haberi şöyle duyurdu:

"Bugün aldığımız haberle, Diyarbakır'da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışan Dr. Halil Yücel Kutun'u Covid-19 nedeniyle kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz."

Koronavirüs can almaya devam ediyor! İki günde iki doktorumuzu kaybettik
Dr. Mustafa Özlü

GENÇ DOKTORDAN ACI HABER GELDİ

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde Psikiyatri Uzmanı olarak çalışan 35 yaşındaki doktor Mustafa Özlü'nün koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu. TTB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde Psikiyatri Uzmanı olarak çalışan 35 yaşındaki Dr. Mustafa Özlü koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybetti. Genç meslektaşımızın acı kaybı nedeniyle ailesine ve sağlık çalışanlarına başsağlığı diliyoruz."

Dr. Mustafa Özlü'nün koronavirüs testi pozitif çıkan babasının da Malatya'da yoğun bakımda olduğu bildirildi.

İki günde iki doktorumuzu koronavirüsten kaybettik

Haber Yayın Tarihi: 04.08.2020 12:34

Son Dakika 3. Sayfa İki günde iki doktorumuzu koronavirüsten kaybettik - Son Dakika

YORUMLAR (11)
  • Hemşire: Lütfen, artık yorulduk. Mart ayından beri ayda 28 gün çalıştım. Tulum içinde terleyip çıkarınca üşüdüm. Allah rızası için yeter. Gözümün önünde bir araca 7 kişi binmiş son ses müzik sahile gidiyor ben hasta ikna etmeye çalışıyorum. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Acil serviste hayatını kaybeden kişinin yakınları hastaneyi bastı, sağlıkçılar sedyeyle korunmaya çalıştı Berber dükkanında çıkan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti Bir çift, zengin sandıkları şahsı cinsel ilişki vaadiyle kandırıp 11 parçaya böldü Son Dakika: Türkiye'de 21 Eylül günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 1743 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirlerini madde madde sıraladı Güzel sunucu Jama'nın muhtemel G.Saray-Rangers maçı öncesi yaptığı formalı paylaşım ülkeyi karıştırdı Bilim insanları, denek olarak kullandığı maymunların kafasını matkapla delip beton döküyor 300'den fazla filin ölüm nedeninin kirli sular olduğu ortaya çıktı