Koronavirüste yeni bir gen keşfedildi - Son Dakika

Koronavirüste yeni bir gen keşfedildi

17.01.2022 09:13
Koronavirüste yeni bir gen keşfedildi

İsveç'in saygın kurumlarından Karolinska Enstitüsü'nde görevli bilim insanları, Covid-19 bulaşmasını engelleyen yeni bir gen keşfedildiğini duyurdu.

İsveç'te yapılan bir araştırmada Covid-19'a "doğuştan bağışıklığı" olan kişilerde yeni bir gen keşfedildi. Uzmanlar ataları Afrika'dan gelen her 10 bireyden 8'inde bu genin bulunduğunu aktardı.

10 BİREYDEN 8'İNDE BU GEN BULUNUYOR

Uzmanlar ataları Afrika'dan gelen her 10 bireyden 8'inde bu genin bulunduğunu açıkladı. Bu genin olduğu kişilerde Covid-19 hastalığının yüzde 20 daha hafif geçtiği de belirtildi. Bilim insanları bu genin virüse karşı bir ilaç geliştirmekte kritik bir önemi olduğunu açıkladı.

İsveç'te yapılan ve Nature Genetics'te yayınlanan araştırmada her üç "beyaz Avrupalı"dan birinde bu genin bulunduğunun da altı çizildi. Araştırmayı yöneten isimlerin başında gelen McGill Üniversitesi'nden Brent Richards, "Covid-19'a karşı yeni ilaç geliştirirken genetik risk faktörlerini anlamaya başlıyoruz" ifadesine yer verdi.

YORUMLAR
500
'Uşak'ta maymun çiçeği virüsü görüldü' iddialarına Uşak Sağlık Müdürlüğü'nden yanıt: Test sonucu negatif çıkmıştır 'Uşak'ta maymun çiçeği virüsü görüldü' iddialarına Uşak Sağlık Müdürlüğü'nden yanıt: Test sonucu negatif çıkmıştır Japonya sınırlarını turistlere yeniden açıyor Japonya sınırlarını turistlere yeniden açıyor Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 1310 oldu Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 1310 oldu

Son Dakika Güncel Koronavirüste yeni bir gen keşfedildi - Son Dakika


Advertisement