Koronavirüsün daha hızlı bulaşan yeni türüne rastlandı - Son Dakika

Koronavirüsün daha hızlı bulaşan yeni türüne rastlandı

19.10.2020 19:46

Norveçli uzmanlar, yeni tip koronavirüsün farklı bir türünü tespit etti. Virüsün bulaşma hızının daha yüksek olduğunu kaydeden uzmanlar, mutasyon geçirdiğini de aktardılar.

Norveç'in Trondheim Belediyesi Başhekimi Tove Rosstad, "Bu virüsün nerden çıktığını bilmiyoruz. Bugüne kadar Norveç'in genelinde bu tür virüs yoktu. Uluslararası veri tabanı incelendi, orada da bu türe rastlanmadı" açıklamasında bulundu.

Bulaşma hızının daha yüksek olduğu tespit edildikten sonra virüsün mutasyon geçirdiğine kanaat getirdiklerini kaydeden Rosstad, vaka sayısının giderek artacağını da sözlerine ekledi.

TÜM VAKALARDA HASTALIK HAFİF SEYREDİYOR

Trondheim'de geçen hafta sonu, yedisi 20 yaş üstü gençler olmak üzere 8 yeni vaka kaydedilmişti. Tüm vakalarda hastalığın hafif seyrettiği kaydedildi.

GECE KULUBÜNDEN YAYILDIĞI İDDİA EDİLİYOR

Geçen hafta şehirde yaklaşık bin kişinin karantinaya alındığı ortaya çıkmıştı. Bu insanların büyük kısmı 'Küçük Londra' adlı yerel gece kulübünü ziyaret etmişti. Belediye yönetimi, şehirdeki durumun kontrol altında olduğunu açıklamıştı.

16 BİNİN ÜZERİNDE VAKA TESPİT EDİLDİ

Norveç'te bugüne kadar toplamda 16 bin 400 kişi koronavirüse yakalanmış, 278 kişi hayatını kaybetmişti.

Koronavirüsün daha hızlı bulaşan yeni türüne rastlandı

Son Dakika Dünya Koronavirüsün daha hızlı bulaşan yeni türüne rastlandı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (2)

Son Dakika

Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Akşener'den Özdağ'ın açıklamalarına ilişkin yorum: Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler F.Bahçeli Samatta'nın "Bana Türkçe bir isim verin" paylaşımı büyük ilgi gördü Koronavirüse yakalanan Ronaldo tarzını değiştirdi, uzayan saçlarını kazıdı Son Dakika! Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Rusya'dan ümidi kestim, kendimizi savunacağız Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti