Koronavirüsün yayılmasını engellemek isteyen yetkililer, maske takmak istemeyen adamı direğe bağladı - Son Dakika

Koronavirüsün yayılmasını engellemek isteyen yetkililer, maske takmak istemeyen adamı direğe bağladı

2 ay önce

Bugün itibariyle 1873 kişinin hayatını kaybettiği Çin'de koronavirüsle mücadele eden yetkililer, maske takmak istemediğini söyleyen Çinli köylüyü direğe bağladı.

Çin'de ortaya çıkan ve 1873 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgınıyla savaş sürüyor. Çinli yetkililer, sokakta maske takmayan köylüyü kendilerine direnmesi üzerine direğe bağladılar.

GÖRÜNTÜLER DEVLET TELEVİZYONUNDA YAYINLANDI

Videoya kaydedilen anlarda, yetkilinin direğe bağladığı köylüye, "Sen yaşamak istemiyor olabilirsin ama diğer insanlar yaşamak istiyor'' diye bağırdığı duyuluyor. Köylü ise kendisini direğe bağlayan yetkililere, maske giymeyi unuttuğunu söyleyip kendisini çözmeleri için yalvardı. Çin'in Henan eyaletine bağlı Puyang şehrinin Huizhai Köyü'nde meydana gelen olay devlet televizyonunda yayınlandı. Yetkililer daha sonra yaptıkları açıklamada,köylünün maske takmadığını ve kendilerini görünce kaçmaya çalıştığını, yakalanınca ceza olarak direğe bağlandığını söyledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Videonun yayınlanmasından sonra Çinliler maske takmayan köylülere tepki gösterirken, bazıları da yetkililerin davranışına tepki gösterdiler. Köylüyü direğe bağlayan yetkiler ve maske takmayan köylü hakkında soruşturma açıldı.

Koronavirüsün yayılmasını engellemek isteyen yetkililer, maske takmak istemeyen adamı direğe bağladı

Abone Ol:Google'da Takip Et Paylaş: Facebook'ta Paylaş!Paylaş Twitter'da Paylaş!Tweetle Whatsapp'da Paylaş!GönderSon Dakika

ABD, Türkiye'ye kapasite fazlası sağlık malzemeleri için takas önerdi
Son Dakika: "Açız" diyen vatandaşa "Geber" yorumu yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı görevden alındı Koronadan ölen maden işçisinin arkadaşıyla yaptığı yazışma yürek dağladı
12:08