Korsan İndirmek Bu Ülkede Din Oldu! - Son Dakika

Korsan İndirmek Bu Ülkede Din Oldu!

05.01.2012 22:00
Korsan İndirmek Bu Ülkede Din Oldu!, System.String[]

Birileri korsan kopyalarla savaşırken, başkalarının bu işi din olarak göreceği aklınıza gelir miydi?

İsveçli korsan grubu Kopomi, 2010'dan beri bir din haline gelme girişimlerini sürdürüyor. Dosya paylaşımını yasal bir hale getirmek için bu ilginç yola başvuran grup, birkaç başarısız denemenin ardından istediğini elde etti. Dolayısıyla The Missionary Church of Kopomism, İsveç'te artık resmi bir dini örgüt halini aldı.

Kopomi, İsveççede "Beni kopyala" anlamına geliyor. Kutsal simgeleri olarak CTRL+C ve CTRL+V'yi kullanan Kopomistler, iletişimin kutsal olduğuna inanıyorlar. Kilise, felsefe öğrencisi Isak Gerson tarafından kurulmuş bulunuyor. Gerson, TorrentFreak ile son zamanlarda yaptığı bir röportajda Kopomi sayesinde artık kopyalamaktan korkmaya gerek kalmayacağını söylüyor ve "kopyalamaya devam edin" diyor.

Kilisenin şu an 3.000 üyesi bulunuyor ve giderek büyüyor.

Korsan İndirmek Bu Ülkede Din Oldu!
Korsan İndirmek Bu Ülkede Din Oldu!
Korsan İndirmek Bu Ülkede Din Oldu!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Korsan İndirmek Bu Ülkede Din Oldu! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İETT otobüsünde yandaki kadına bakıp mastürbasyon yapan sapık kamerada Trabzonspor'da Eddie Newton gidiyor Abdullah Avcı geliyor Masumlar Apartmanı'nın 7. bölümden 2. fragman yayınlandı! Safiye temizlik krizine giriyor Meteoroloji uyardı! 2 bölgede sağanak bekleniyor Ermenistan ordusu, Azerbaycan birliklerine ve sivillere saldırarak üçüncü ateşkesi de ihlal etti Kuzenini tüfek ve bıçakla yaralayan şahıs evine giderek duş aldı 20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybetti Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi