Koruma ve Güvenlik Görevlilerinden Mesai Eylemi - Son Dakika

Koruma ve Güvenlik Görevlilerinden Mesai Eylemi

26.11.2012 15:15
Koruma ve Güvenlik Görevlilerinden Mesai Eylemi, System.String[]

Bem-Bir-Sen üyesi bir grup, TBMM önünde yerel yönetimlerde, koruma ve güvenlik görevlisi olarak çalışan personelden kesilen mesai ücretlerinin geri verilmesi talebiyle eylem yaptı.

Bem-Bir-Sen üyesi bir grup, TBMM önünde yerel yönetimlerde, koruma ve güvenlik görevlisi olarak çalışan personelden kesilen mesai ücretlerinin geri verilmesi talebiyle eylem yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dikmen Kapısı'nda toplanan yaklaşık 100 kişilik, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) üyesi bir grup, kesilen mesai ücretlerinin geri verilmesi talebiyle eylem yaptı. Çevik kuvvetin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde,

"Mesaisiz güvenlik güvende olmaz", "Mesai hakkımız söke söke alırız" şeklinde slogan atan grup adına basın açıklaması yapıldı. Açıklamada Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri devam eden Maliye Bakanlığı 2013 Bütçesi'ndeki "k cetvelinin" geçmesi durumunda yapılacak kesintilerin koruma ve güvenlik görevlilerini mağdur edeceğini belirterek, bu uygulamadan vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti.

Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı. - ANKARA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Koruma ve Güvenlik Görevlilerinden Mesai Eylemi - Son Dakika


Son Dakika

Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı