Son Dakika Haberleri: "Koruyucu Aile Konusunda Sivil Toplum Kuruluşların Desteği Gerekli"

"Koruyucu Aile Konusunda Sivil Toplum Kuruluşların Desteği Gerekli"

8 yıl önce

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal, Samsun'da 45 koruyucu aile bulunduğunu belirterek, "Bu sayının artması için sivil toplum kuruluşlarımızın desteğine ihtiyaç duymaktayız." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal, Samsun'da 45 koruyucu aile bulunduğunu belirterek, "Bu sayının artması için sivil toplum kuruluşlarımızın desteğine ihtiyaç duymaktayız." dedi.


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal, Kimse Yok mu Derneği Samsun Şubesi'ne yaptığı ziyarette dernek yöneticilerine İl Müdürlüğü olarak Samsun'da yapılan çalışmalardan bahsetti.


Aile kurumunun önemine vurgu yapan İpekdal, "Çocuklarımızın örf ve adetlerimizi, kültürümüzü yansıtan bir aile ortamında büyümeleri bizim en büyük amacımız. Bunun için de koruyucu aile uygulaması kurumumuzun en önemli sosyal hizmet modellerinden biri. Samsun'da 45 koruyucu ailede 47 çocuğumuz aile yanında hayatını sürdürmektedir. Bu sayının artması için çalışmalarımız devam etmekte olup, bu konuda özellikle sivil toplum kuruluşlarımızın da desteğine ihtiyaç duymaktayız." dedi.


Göreve geldiği 2009 yılından itibaren uygulamaya konulan çocuk evleri projesinden bahseden İpekdal, "Halen 15 çocukevinde 75 çocuğumuz yaşamlarını sürdürmektedir. Bu proje ile çocuklarımızı bizi biz yapan değerlerle yetiştirerek, komşuluk ilişkilerini öğrenmesi, sosyalleşmesi ve aile sıcaklığını hissetmelerini sağlamaya çalışıyoruz." diye konuştu.


Dernek üyelerinin sorularını cevaplayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İpekdal, reşit olarak yurttan ayrılan çocuklara yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bir soruya, kurumda 18 yaşını doldurmuş olanları kamuda işe yerleştirdiklerini belirtti. Yapılan bu çalışmaların aile kurumunun güçlenmesine büyük katkılar sağladığına dikkat çeken Adnan İpekdal, en büyük hedeflerinin Türkiye'yi sosyal hizmet kuruluşlarına ihtiyaç duyulmayan bir ülke haline getirmek olduğunu sözlerine ekledi.


Kimse Yok mu Derneği gönüllü üyesi ve eski Samsun Milletvekili Bilnur Şahinoğlu da sosyal hizmet kuruluşlarına yaptığı ziyaretlerden oldukça etkilendiğini ve duygulandığını söyledi. Şahinoğlu, "Çocuklarımıza sahip çıkmak toplumsal sorumluluğumuzdur." dedi.


Gelecek nesillerin iyi bir ortamda yetişmesi için her kurumla işbirliği içinde çalışmaya hazır olduklarını dile getiren Kimse Yok mu Derneği Samsun Şube Müdürü Cemil Başbay, ziyaretlerinden ötürü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal'a teşekkür ederek, "Yapmış olduğunuz çalışmalarda sizlere destek olmaya hazırız." ifadesini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 12:14 Kaynak: CHATalihsiz vatandaşın cansız bedeni "Ölüü" yazan duvarın önünde bulundu
Yaşar Büyükanıt, ölmeden önce verdiği son röportajda FETÖ'cü savcıyı affetmedi Adana'da yağma suçundan gözaltına alınan dizi oyuncusu, gazetecilere küfür ederek tepki gösterdi