Koryürek, 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'nda - Son Dakika

Koryürek, 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'nda

27.11.2012 10:53
Koryürek, 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'nda, System.String[]

Defne Koryürek, 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'nda konuşacak

Fikir Sahibi Damaklar'ın kurucusu Defne Koryürek, Barilla Gıda ve Beslenme Merkezi (BCFN/ Barilla Center for Food and Nutrition) tarafından 28-29 Kasım tarihleri arasında Milano'da düzenlenecek olan 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'na konuşmacı olarak katılıyor

Dünya'nın lider makarna markası Barilla'nın sağlıklı gıda, beslenme ve tarımda sürdürülebilirlik vizyonundan yola çıkarak kurduğu Barilla Gıda ve Beslenme Merkezi (BCFN), ilki 2009 yılında düzenlenen, bu yıl da dördüncüsü Milano'da gerçekleşecek olan Uluslararası Gıda ve Beslenme Forum'unda Türkiye'den önemli bir ismi, Fikir Sahibi Damaklar'ın kurucusu Defne Koryürek'i konuşmacı olarak ağırlayacak.

Sürdürülebilir yaşam hedefiyle başlatılan, son zamanların en bilinen kampanyalarından birisi olan "Lüferi Koruma Hareketi"nin temsilcisi olan Defne Koryürek, gıda ve sağlıklı beslenme konusunda nasıl bir iletişim yolu izleneceği ve buradaki kişi ve kurumların rollerinin ne olduğu üzerine önemli bir konuşma yapacak. Oturum başkanlığını İtalyan gazeteci Franca Roiatti'nin yaptığı "Gıdanın iletişimini nasıl yaparsınız? Yazar, şef ve bloggerların rolü" başlıklı oturumda Defne Koryürek'in dışında Bologna Üniversitesi Gıda Tarihi Bölümü'nden Prof. Massimo Montanari, The James Beard Vakfı Başkanı, yemek yazarı Mitchell Davis, gazeteci Carlo Antonelli ve ünlü yemek yazarı Ann Marie "Ree" Drummond yer alacaklar.

Dünyanın gıda ve beslenme üzerine düzenlenen en önemli organizasyonlarından biri olan 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Forum'una iki gün boyunca sağlıklı ve dengeli beslenme, gıda ve tüketim gibi konularda alanında uzman pek çok isim konuşmacı olarak katılacak. Daha önceki yıllarda Uluslararası Slow Food hareketinin lideri Carlo Petrini ve çevre aktivisti ve filozof Vandana Shiva gibi isimleri konuk eden Uluslararası Gıda ve Beslenme Forum'unun bu yılki en önemli konuğu kuşkusuz yılın en çok adından söz ettiren isimlerinden biri olan yazar ve aktivist Raj Patel. Konuşma yapacak diğer isimler arasında Uluslararası Tarım Kalkınma Vakfı Başkanı Kanayo F. Nwanze, "Hungry City" kitabının yazarı aktivist Carolyn Steel, World Watch Institute Direktörü Danielle Nierenberg ve Stop Wasting Food hareketinin öncüsü Selina Juul gibi çok önemli isimler yer alıyor.

Defne Koryürek'in konuşması ve bu önemli etkinliğin tamamı www.barillacfn.com adresinden canlı olarak izlenebilir.

Koryürek, 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'nda

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Sağlık Koryürek, 4. Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'nda - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları için veda etti ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti