Köse Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Köse Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

12.01.2012 16:20
Köse Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı, System.String[]

Köse'de kurulan Kent Konseyi Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Köse'de kurulan Kent Konseyi Genel Kurul toplantısı yapıldı.

İlçede gerçekleştirilen toplantıya, Köse Kaymakamı Ali Gökay, Köse Garnizon Komutanı Üsteğmen Ali Şahiner, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, Köse Emniyet Amiri İsmail Köse, Salyazı Belediye Başkanı Mühür Uçar, Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, Gümüşhane İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Gümüşhane Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Altan Ekmen ve konsey üyeleri katıldı.

Köse Kaymakamı Ali Gökay, Kent Konseyi'nin kurulmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, "Sizlerle önümüzdeki süreçte pek çok konuyu müzakere edeceğimizi, paylaşacağımızı, bizim ele aldığımız konunun Kent Konseyi tarafından ele alınıp sonuçlanacağını ya da sizlerin ele aldığı konunun kamu idaresi tarafından bir vazife olarak algılanıp, takip edileceğini söylemek istiyorum. Kurulumda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, konseyimizin Köse'ye hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Burada konuşan Belediye Başkanı Aygün de, Türkiye genelinde bir ilke imza atarak, nüfusu 5 binin altında olan ilk ilçe kent konseyini kurduklarını belirtti.

Aygün, Kent Konseyleri'nin tamamen sivil bir oluşum olduğunu belirterek,

"Köse Kent Konseyi Genel Kurulu'nu oluşturacak temsilcilerin belirlenerek belediyemize bildirilmesinin ardından, bugün burada toplanarak Genel Kurul Toplantısını gerçekleştiriyoruz. Seçilecek Olan Köse Kent Konseyi Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımıza başarılar diliyor ve Kent konseyinin ilçemize yararlar getireceği inanıyorum" diye konuştu.

Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir ise, Gümüşhane Kent Konseyi'nin çalışmalarını hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Divan Kurulu Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, Salyazı Belediye Başkanı Mühür Uçar ve Köse Sağlık Grup Başkanı Sezgin Demir'den oluşturularak Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyeliği seçimleri yapıldı.

Yapılan seçimde Gümüşhane Üniversitesi Köse İrfan Can Meslek Yüksek Okulu öğretim üyesi Selçuk Korucuk Köse Kent Konseyi Başkanlığına seçilirken, Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

"Yaşar Sunay, Mustafa Akhan, Murat Kartakgül, Fuat Alkan, Fatih Göl, İsmail Bayrak, İlhami Meral, Hüseyin Oktay, Veysel Cebel, Muhammet Meral ve Mahmut Alp."

- GÜMÜŞHANE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Köse Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı