Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor - Son Dakika

Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor

16.11.2016 12:03
Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor, System.String[]

Osmaniye’nin Sumbas ilçesine bağlı Köseli Köyü’nde 11 aydan bu yana imam olmadığını söyleyen köy halkı kadrolu imam istiyor.

Osmaniye'nin Sumbas ilçesine bağlı Köseli Köyü'nde 11 aydan bu yana imam olmadığını söyleyen köy halkı kadrolu imam istiyor.

Köy muhtarı Ali Göde, imamlarının emekli olduktan sonra köylerinden ayrıldıktan sonra müftülüğe başvurup imam istediklerini ancak 11 ay geçmesine rağmen köylerine imam gönderilmediğini söyledi. Göde, "20 köyü olan ilçemizin birçok köyünde 1-2 hane yaşıyor bu köylerimizin imamları var. Benim köyüm 80 hane 40 cami cemaati var ama imamımız yok. köylülerimiz Cuma namazı kılmak için komşu köylere gidiyor. Yetkililerden ve ilçe müftümüzden bu sorunumuza biran önce çözüm bulmalarını bekliyoruz" dedi.

Sumbas Müftüsü Ahmet Demirer, kendisinin imam atama gibi bir yetkisinin olmadığını belirterek, her ay boş kadrolar için Osmaniye'de sınavların yapıldığını ancak Köseli Köyü için hiçbir din görevlisinin tercih yapmadığını söyledi. - OSMANİYE

Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü