Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor - Son Dakika

Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor

16.11.2016 12:03
Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor, System.String[]

Osmaniye’nin Sumbas ilçesine bağlı Köseli Köyü’nde 11 aydan bu yana imam olmadığını söyleyen köy halkı kadrolu imam istiyor.

Osmaniye'nin Sumbas ilçesine bağlı Köseli Köyü'nde 11 aydan bu yana imam olmadığını söyleyen köy halkı kadrolu imam istiyor.

Köy muhtarı Ali Göde, imamlarının emekli olduktan sonra köylerinden ayrıldıktan sonra müftülüğe başvurup imam istediklerini ancak 11 ay geçmesine rağmen köylerine imam gönderilmediğini söyledi. Göde, "20 köyü olan ilçemizin birçok köyünde 1-2 hane yaşıyor bu köylerimizin imamları var. Benim köyüm 80 hane 40 cami cemaati var ama imamımız yok. köylülerimiz Cuma namazı kılmak için komşu köylere gidiyor. Yetkililerden ve ilçe müftümüzden bu sorunumuza biran önce çözüm bulmalarını bekliyoruz" dedi.

Sumbas Müftüsü Ahmet Demirer, kendisinin imam atama gibi bir yetkisinin olmadığını belirterek, her ay boş kadrolar için Osmaniye'de sınavların yapıldığını ancak Köseli Köyü için hiçbir din görevlisinin tercih yapmadığını söyledi. - OSMANİYE

Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Köseli Köyü 11 Aydır İmam Bekliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Market ve fırınlar açık mı? İşte sokağa çıkma kısıtlamasının merak edilen detayları Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de bir kaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi Son Dakika: Türkiye'de 30 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 188 kişi vefat etti, 31 bin 219 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Hafta sonu restoran ve kafeler, paket servis haricinde hizmet veremeyecek İran Devrim Muhafızları Komutanı Muslim Shahdan, İHA saldırısında öldürüldü EDHO dizisi ekibine saldıran şüphelilerden kafa karıştıran ifade: Mağdur biziz, Oktay Kaynarca ölümle tehdit etti