"Kosova, Balkanların Yıldızı Oldu" - Son Dakika

"Kosova, Balkanların Yıldızı Oldu"

05.01.2012 16:46

Bursa merkez Osmangazi İlçe Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Bursa merkez Osmangazi İlçe Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Arnavut Böreği ile karşılanan Başkan Dündar, "Kosova Balkanların parlayan yıldızı oldu.

Bizler de bu ışıltının bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz." dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Başkan Dündar, derneğin kuruluşunun fikir aşamasında katkıları olduğunu hatırlattı. "Kosova bugün Balkanların parlayan yıldızı oldu. Bursa'da birçok ailenin Kosova ile bağlantısı var. Düzenlediğimiz sosyal ve kültürel çalışmalarla bu ilişkileri daha güçlendiriyor ve Kosova Devleti'ne destek adına önemli adımlar atıyoruz." dedi.

Osmangazi Belediyesi'nin Balkanlarla yürüttüğü ortak çalışmalara da değinen Dündar, özellikle Birinci Murad'ı anma etkinliklerinin iki taraf içinde büyük önem taşıdığına dikkati çekti. "Birinci Murad bizlerin ortak değeri" diyen Dündar, "Her yıl şehit padişahımız Hüdavendigar'ı Kosova ve Bursa'da anıyoruz. Böylece hem onun manevi şahsiyetini anıyor hem de Kosova ile ilişkilerimizin gelişmesine katkı sağlıyoruz." diye konuştu.

Kosova'daki yapının sağlam temellere oturması için bu tarz etkinliklerin önemli olduğunu da değinen Dündar, "Ortak çalışmalarımız aynı kardeşlik duygularıyla devam edecek." ifadelerini kullandı.

Başkan Dündar'a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gündüz verilen destekten dolayı da memnuniyetlerini dile getirdi. Dernek Başkanı'nın Dündar'a bir de sürprizi vardı. Gündüz, Başkan Mustafa Dündar için hazırlattığı meşhur Arnavut Böreği'ni de ikram etti.

 Kosova, Balkanların Yıldızı Oldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'Kosova, Balkanların Yıldızı Oldu' - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu Aslı Hünel ve Saruhan Hünel'in babaları koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti iPhone tutkunları, kutulara kulaklık ve şarj aletinin eklenmesi için TBMM'ye başvurdu Kim Milyoner Olmak İster'den 125 bin TL kazanan Hikmet Karakurt, kardeşine verdiği sözü tuttu Altın gibi sürekli yükseliyor! Ihlamurun kilosu 220 lira oldu, vatandaş gramla satın alıyor Son dakika: Altının gram fiyatı 493 lira ile rekor tazeledi Yarı çıplak haldeki genç, 5. kattan böyle düştü Vicdansızların sıpaya yaptığı işkence cezasız kalmadı