Kosova'da Arnavutluk Bayrakları Yok Satıyor - Son Dakika

Kosova'da Arnavutluk Bayrakları Yok Satıyor

25.11.2012 19:30
Kosova'da Arnavutluk Bayrakları Yok Satıyor, System.String[]

Arnavutluk'un 100'üncü bağımsızlık yıl dönümü olan 28 Kasım'ı iki haftadır kutlayan Kosova'nın dört bir yanı Arnavutluğun Ulusal bayraklarıyla süslendi.

Arnavutluk'un 100'üncü bağımsızlık yıl dönümü olan 28 Kasım'ı iki haftadır kutlayan Kosova'nın dört bir yanı Arnavutluğun Ulusal bayraklarıyla süslendi.

Kırımızı-siyaha bürünen Kosova'da vatandaşlar kutlamalar için bayrak, balon ve tişört satın alıyor. Son 10 gün içerisinde Kosova genelinde 200 bin Arnavutluk bayrağı, 500 bin kırmızı - siyah balon ve binlerce tişört satıldı. Son iki günde satışların artması nedeniyle dükkanlarda Arnavutluk bayrağı tükendi. Bunu fırsat bilen seyyar satıcılar depolardan geri kalan bayrakları ve balonları satın alarak Priştine kent merkezinde daha pahalı satmaya başladı. Bir hafta önce küçük bir bayrağın fiyatı 1 Euro iken şimdi aynı bayrak 3 Euro'ya satılıyor. Orta ve büyük boy bayrakların fiyatı ise 10 ila 25 Euro arasında değişiyor. 50 Sent olan balonların şimdiki fiyatı ise 1.5 Euro. 27 - 28 Kasım'da düzenlenecek merkezi törenler sırasında bayrak ve balonların fiyatının daha da artması bekleniyor. Vatandaşlar hükümetin bu duruma hazırlıksız yakalanmasından şikayetçi.

Kosova'da Arnavutluk Bayrakları Yok Satıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Kosova'da Arnavutluk Bayrakları Yok Satıyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı