Kosova'da kadın aktivistler Başbakanı Hoti'yi protesto etti - Son Dakika

Kosova'da kadın aktivistler Başbakanı Hoti'yi protesto etti

Kosova'da kadın aktivistler Başbakanı Hoti'yi protesto ettiEnis TABAK, Priştine (DHA) - Kosova Başbakanı Hoti bir oturum sırasında kürsüde konuşma yaptığı sırada kadın aktivistler tarafından protesto edildi.

Kosova'da kadın aktivistler Başbakanı Hoti'yi protesto etti

Enis TABAK, Priştine (DHA) - Kosova Başbakanı Hoti bir oturum sırasında kürsüde konuşma yaptığı sırada kadın aktivistler tarafından protesto edildi.

Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, STK'ların temsilcileriyle düzenlenen bir oturumda yaptığı konuşma sırasında bir grup kadın eylemci tarafından protesto edildi. Sosyal Demokrat Parti (PSD) üyesi olduğu belirlenen kadın protestocular kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla, ıslık çalarak ve broşür fırlatarak Hoti'nin sözünü kesti.

HOTİ'DEN AKTİVİSTLERE TEPKİ

Hoti'ye yönelen eylemciler, 'Kadına yönelik şiddet hakkında tek bir söz söylemiyorsunuz. Kadınlar, evlerinde erkekler tarafından tehlike altında. Her gün bir kadın öldürülüyor'diyerek tepki gösterdi. Başbakan Hoti ise, "Bunu yapacak doğru yeri veya doğru kişiyi bulamadınız" ifadelerini kullandı.

Kosova'da kadın aktivistler Başbakanı Hoti'yi protesto etti

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 17:12 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kosova'da kadın aktivistler Başbakanı Hoti'yi protesto etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bilim insanları, denek olarak kullandığı maymunların kafasını matkapla delip beton döküyor Azerbaycan seferberlik ilan etti, yedek askerlerin hepsi orduya çağrılıyor Kırmızı reçeteli ilacı yazmayan doktora öfkelenen hasta, üst geçide çıkıp intihara kalkıştı İddaa Risk Yönetimi, derbide Galatasaray'ı favori gösterdi İki defa yere düşüp kalktı! Sırtından bıçaklanan 18 yaşındaki genç, hayatını kaybetti Eski sevgilisi Murat Dalkılıç ile pişti olan Hande Erçel'den kafa karıştıran çıkış: Bizi çok sık göreceksiniz İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 33 zam geldi Üzerine kızgın yağ döken sevgilisine 14 yıl ceza verilince mahkeme salonunda yalvardı: Bırakın onu