Kosova'da Yeni Yıl Çoşkusu - Son Dakika

Kosova'da Yeni Yıl Çoşkusu

01.01.2012 04:20
Kosova'da Yeni Yıl Çoşkusu, System.String[]

Kosova'da yeni yıla büyük bir coşkuyla girildi.

Kosova'da yeni yıla büyük bir coşkuyla girildi. Meydanlara akın eden Kosovalıların çoğu, büyük umutlarla yeni yıla ve bununla birlikte bağımsızlığın 4 yılına merhaba dedi.

Bağımsızlığın 4 yılında yılbaşını büyük bir sevinçle kutlayan Kosovalılar, zorlu bir yılın telaş ve sıkıntılarını kısa bir süre olsun unutarak doyasıya eğlendi. Kosova'da yılbaşı kutlamalarının adresi başkent Priştine'nin en büyük bulvarını oluşturan Aya Tereza oldu. Priştine Belediyesi'nin himayesi altında düzenlenen açık hava konserine katılan binlerce vatanadaş, yeni yılın gelişini ünlü pop ve rock sanatçılarının şarkılarıyla kutladı. Görkemli geçen gecede Priştine Belediye Başkanı İsa Mustafa da hemşehrilerini yalnız bırakmadı. Sahneye çıkan Belediye Başkanı, yeni yıla meydanda toplanan vatandaşlarla birlikte eski yılın son saniyelerini sayarak girdi. Saatler 00: 00'ı gösterdiğinde havai fişek gösterisi düzenlendi. Havai fişekler Priştinede geceyi gündüze çevirdi . Dakikalarca gökyüzünü aydınlatan havai fişek gösterisi geceye ayrı bir renk kattı.

Gecenin geç satlerine kadar süren açık hava konserinde hazır bulunan binlerce vatandaş okunan şarkılarla tempo tutu, halaylar çekti. Kutlamada Kosovada görev yapan Bariş Gücü ( Kfor ) askerleride elerinde kadehler ile Kosovalılarla yeni yıla girdiler.

Kosova'da Yeni Yıl Çoşkusu
Kosova'da Yeni Yıl Çoşkusu
Kosova'da Yeni Yıl Çoşkusu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kosova'da Yeni Yıl Çoşkusu - Son Dakika


Son Dakika

Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 gün içinde koronavirüsten hayatını kaybetti