Kosova'daki Türk Taburu'nda Buruk Devir Teslim Töreni - Son Dakika

Kosova'daki Türk Taburu'nda Buruk Devir Teslim Töreni

07.09.2012 12:08
Kosova'daki Türk Taburu'nda Buruk Devir Teslim Töreni, System.String[]

Kosova'da KFOR barış gücü bünyesinde 13 yıldır görev yapan Kosova Türk Taburu'nda devir teslim töreni, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit düşen 25 askere saygı duruşuyla başladı.

Kosova'da KFOR barış gücü bünyesinde 13 yıldır görev yapan Kosova Türk Taburu'nda gerçekleşen devir teslim töreni, Afyonkarahisar'daki mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonucu şehit düşen 25 asker için saygı duruşuyla başladı.

Kosovalı Türklerin çoğunlukta yaşadığı Prizren'deki Sultan Murat Kışlası'nda gerçekleşen devir teslim töreninde Kurmay Albay Ahmet Çelik, görevini yeni atanan Kurmay Albay Aygün Eker'e devretti. NATO ve Türk bayraklarının tören alanına gelmesiyle başlayan devir telsim töreni, Türkiye'de şehit düşen askerler için saygı duruşu ve NATO ile İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kosova'da bir yıldır görev yapan Kurmay Albay Ahmet Çelik'in konuşmasıyla devam eden tören de bir konuşma yapan KFOR Komutanı Erhard Drews, Türk askerinin Kosova'da yürüttüğü başarılı görevin takdire şayan olduğunu söyledi.

Konuşmasında Afyonkarahisar'da şehit düşen askerler için başsağlığı dileyen Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, "İnşallah böyle bir gün daha yaşamayız" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından KFOR Komutanı Erhard Drews, Kosova'da bir yıldır görev yapan Kurmay Albay Ahmet Çelik'ten aldığı NATO bayrağını, görevine yeni atanan Kurmay Albay Aygün Eker'e devretti. Drews, daha Kosova'da bir yıldır görev yapan Kurmay Albay Ahmet Çelik'e madalya takdim etti. Tören verilen resepsiyonla sona erdi.

Törene çok sayıda Kosovalı siyasi yanı sıra KFOR bünyesinde görev yapan yabancı misyon asker katıldı.

Kosova'daki Türk Taburu'nda Buruk Devir Teslim Töreni
Kosova'daki Türk Taburu'nda Buruk Devir Teslim Töreni
Kosova'daki Türk Taburu'nda Buruk Devir Teslim Töreni
Kosova'daki Türk Taburu'nda Buruk Devir Teslim Töreni

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Kosova'daki Türk Taburu'nda Buruk Devir Teslim Töreni - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot