Koronaya rağmen Hindistan'da milyonlarca kişi aynı nehirde yıkanmaya devam ediyor - Son Dakika

Koronaya rağmen Hindistan'da milyonlarca kişi aynı nehirde yıkanmaya devam ediyor

26.02.2021 12:25
Koronaya rağmen Hindistan'da milyonlarca kişi aynı nehirde yıkanmaya devam ediyor, System.String[]

Hindistan'da dünyanın en büyük dini etkinliği olarak bilinen "Kumbh Mela" Festivali'nde milyonlarca Hindu koronavirüs salgınına rağmen kutlamaları sürdürüyor. Milyonlarca kişinin aynı nehre girip arınma ritüelini gerçekleştirirken, ülkedeki korona vaka sayısı 11 milyonu geçmiş durumda.

Hindistan'ın kuzeyindeki Prayagraj kentinde 14 Ocak'ta başlayan Kumbh Mela Festivali'nde, milyonlarca kişi, sularında yıkanarak günahlarından arındıklarına inandıkları birkaç nehrin birleştiği Triveni Sangam Nehri'ne giriyor.

BİNLERCE POLİS GÖREV ALDI

Ülkenin bazı bölgelerinde Kovid-19 vakalarındaki artışına rağmen, virüse aldırış etmeyen milyonlarca Hindu'nun renkli çadırlar kurarak, festival alanında ibadet ettiği görüldü. Festivalde emniyeti sağlamak üzere binlerce polisin görev aldığı bildirildi.

Kovid-19 salgınına rağmen Hindistan'da milyonlarca kişi Triveni Sangam Nehri'nde yıkanmaya devam ediyor

60 MİLYON KİŞİ İLE DÜNYA REKORU KIRILMIŞTI

Hindular, "İbrik Festivali" olarak da bilinen kutlamalar sırasında Ganj Nehri'nde yıkanmanın günahlardan arınmalarına ve ölüm ile yeniden doğuş döngüsünden kurtulmalarına yardımcı olacağına inanıyor. Kumbh Mela, "dünyanın en büyük dini festivali" olarak kabul ediliyor. 2001'de 60 milyon kişi aynı gün Ganj Nehri'ne girmek için Allahabad kentinde bir araya gelerek dünya rekoru kırmıştı.

KORONA VAKA SAYISI 11 MİLYONU GEÇTİ

Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 16 bin 577 yeni vakaya rastlandı ve ülkedeki toplam Kovid-19 vaka sayısı 11 milyon 63 bin 491'e çıktı. Son 24 saatte 120 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle, virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 156 bin 825'e yükseldi.

Koronaya rağmen Hindistan'da milyonlarca kişi aynı nehirde yıkanmaya devam ediyor

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Koronaya rağmen Hindistan'da milyonlarca kişi aynı nehirde yıkanmaya devam ediyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Rakibine kafa attığı için hapse giren futbolcu Ferguson'dan itiraf: Korkunç bir yerdi, pişmanım! Rakibine kafa attığı için hapse giren futbolcu Ferguson'dan itiraf: Korkunç bir yerdi, pişmanım! Semra Özal, eşi Turgut Özal'ın son anlarını ilk kez anlattı: Apar topar araca aldılar, gerekli müdahale yapılmadı Semra Özal, eşi Turgut Özal'ın son anlarını ilk kez anlattı: Apar topar araca aldılar, gerekli müdahale yapılmadı Acılı evlattan yürek burkan sözler: Bırakın hastaneye gideceğim, belki yolda kurtarmışlardır Acılı evlattan yürek burkan sözler: Bırakın hastaneye gideceğim, belki yolda kurtarmışlardır Taksiciyi yol ortasında çekip vurdular! O anlar saniye saniye güvenlik kamerasında Taksiciyi yol ortasında çekip vurdular! O anlar saniye saniye güvenlik kamerasında Nisa Bölükbaşı bunları görmesin! Barış Murat Yağcı, model Jen Selter'e öpücük dolu yorumlar yağdırdı Nisa Bölükbaşı bunları görmesin! Barış Murat Yağcı, model Jen Selter'e öpücük dolu yorumlar yağdırdı Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu Anayasa Mahkemesi'nden mali yükümlülüklerini yerine getirmeyen üç parti hakkında suç duyurusu Anayasa Mahkemesi'nden mali yükümlülüklerini yerine getirmeyen üç parti hakkında suç duyurusu Ekmek teknelerini 30 yıl sonra karşılarında görünce gözyaşlarını tutamadılar Ekmek teknelerini 30 yıl sonra karşılarında görünce gözyaşlarını tutamadılar