Kovid-19 tedbirleri denetimi - Son Dakika

Kovid-19 tedbirleri denetimi

16.10.2020 13:01

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik denetim gerçekleştirildi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik denetim gerçekleştirildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Alay Komutan Jandarma Albay Mustafa Çetinkaya, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ile kent merkezindeki iş yerlerini denetleyerek kent sakinlerini sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı.

İstanbul Caddesi, Aydınpınar Caddesi ve Kızılay Meydanı'ndaki alışveriş merkezi, iş yerleri, taksi durakları, parklar ve kafeteryaları inceleyen Atay, maske, mesafe ve hijyen denetimi yaptı. Mekanlarda çalışanlar ve müşterilerle sohbet eden Atay, çocuklara da maske dağıttı.

Koronavirüsle mücadelenin fedakarlık gerektirdiğini aktaran Atay, şunları kaydetti:

" Koronavirüsle mücadelemiz devam ediyor. Durum daha da kötüye gitmesin diye sokalara çıkıp denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Öğretmenlerimiz, imamlarımız, sağlık ekiplerimiz, emniyetimiz canla başla çalışmalarını sürülüyor. Sağlık ekiplerini daha fazla yormamak adına herkes gerekli duyarlılığı göstersin. Vatandaşlarımız bu işin ne kadar önemli olduğunu lütfen anlasın. Özellikle pozitif çıkan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum fakat bunun yanında lütfen duyarlı vatandaş bilincinde olsunlar. Bunun bulaşıcı bir hastalık olduğunu ve başkalarına zarar vereceklerini unutmasınlar. Evlerinde iyileşmeyi beklesinler. Pozitif vaka olan ve evlerinde kendi çocuklarına, eşine ve akrabasına bu hastalığı yayabileceğini düşünenle varsa bu vatandaşlarımız bize ulaşsınlar. Bizler onlara yurtlarımızda çok iyi bakarız. "

"Öğrencilerimizin duyarlılığı bizi sevindiriyor"

Okulları sürekli ziyaret ettiğini ve buradaki tedbirleri incelediğini söyleyen Vali Artay, "Çocuklarımız bu maskeyi takıyorlar. Çok bilinçliler. Çocuklarımızın bu bilinci herkese örnek olması gerekiyor. Ben bilinçli çocuklarımızı görünce, yolda duyarsız şekilde dolaşan vatandaşların nasıl böyle davrandığını anlayamıyorum. Lütfen hiç bir şey bilmiyorsak çocuklarımıza bakalım. Öğrencilerimizin duyarlılığı bizi çok sevindiriyor."

Kovid-19 tedbirleri denetimi
Kovid-19 tedbirleri denetimi
Kovid-19 tedbirleri denetimi
Kovid-19 tedbirleri denetimi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kovid-19 tedbirleri denetimi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan şehidinin kabrinde Galatasaray bayrağı dalgalanıyor Bilim Kurulu Üyesi Özlü Türkiye'de denenen Çin aşısıyla ilgili konuştu: Herhangi bir yan etki görülmedi Sokaklarda tek başında yaşıyordu! Cansız bedeni dere kenarında bulundu Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun Eşi teknik direktörü eleştirdi, yıldız futbolcu kadro dışı bırakıldı Asfalt patladı içine kamyonet düştü; araçtaki işçiler boğulmaktan son anda kurtuldu Ünlü oyuncu Ceyda Ateş karnı burnunda pozuyla güzel haberi verdi: Yarın doğum var Uçan araba yapan Siirtli kaşif, ilk denemesinde aracı uçurmayı başardı