Koronavirüs tedavisinin ardından görevine dönen sağlık personeli darp edildi - Son Dakika

Koronavirüs tedavisinin ardından görevine dönen sağlık personeli darp edildi

Gaziantep'te koronavirüs tedavisinin ardından kısa bir sonra görevine dönen erkek hemşire, hastaneye muayene için gelen kişi tarafından darp edildi. Darp olayıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Gaziantep'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalanan ve tedavisinin ardından görevine dönen sağlık çalışanı darp edildi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin, yazılı açıklamasında, endoskopi ünitesinde görevli erkek hemşirenin Kovid-19'a yakalandığını ve tedavisinin ardından kısa süre önce işinin başına döndüğünü belirtti.

"MENFUR SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ"

Sağlık görevlisinin işe başlamasından kısa süre sonra hastaneye muayene için gelen kişi tarafından darp edildiğini ifade eden Zengin, şunları kaydetti:

"Toplum içindeki bu tip davranışlar sergileyen kişilerin bizlerin çalışma hevesini kırmaya gücü yetmeyecektir. Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Toplumun büyük çoğunluğunun böyle şiddet olaylarına nefret gözüyle baktığını biliyoruz ancak beklentimiz, sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırmasını ümit ediyoruz. Sağlık ordusu, en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşta omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

Öte yandan, darp olayıyla ilgili hukuki sürecin başlatıldığı öğrenildi.

DARP EDİLEN HEMŞİRE OLAY ANINI ANLATTI

Evli ve iki çocuk babası sağlık çalışanı Erol Canyurt, 12 yıldır devlet memuru olduğunu ve bu sürede görevini severek yaptığını söyledi. Rahatsızlık hissetmesi üzerine 27 Temmuz Pazartesi günü Kovid-19 testi yaptırdığını ve sonucun pozitif çıktığını anlatan Canyurt, şöyle konuştu:

"O gün karantinaya girdim ve 4 Ağustos Salı günü ikinci kez teste girdim. Sonuçlarım negatif çıkınca da ertesi gün yeniden görevime başladım. Dün sabah yeniden işe başlamıştım, 13.00 sularında da hasta ve yakını tarafından darp edildim. Hasta ve yakınına yaptığımız iyilik böyle olmamalıydı ama böyle üzücü bir durumla karşılaştım. Bu kötü durumlar bizi yaptığımız işten yıldırmaz, işimizin başındayız. Onların yaptığı bizi üzse de işimize devam edeceğiz."

ZANLILAR HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDU

Zanlılar hakkında şikayetçi olduğunu belirten Canyurt, vücudunda ağrı olmasına rağmen iş göremez raporu almayı kabul etmeyerek görevine döndüğünü söyledi. Canyurt, hasta ve hasta yakınlarıyla arasında geçen diyaloğun tuvalet tartışmasından kaynaklandığını, hastaya personel tuvaletini kullanabileceklerini söylemelerine rağmen hakarete ve darba maruz kaldığını sözlerine ekledi.

Koronavirüs tedavisinin ardından görevine dönen sağlık personeli darp edildi

Haber Yayın Tarihi: 06.08.2020 16:36 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Koronavirüs tedavisinin ardından görevine dönen sağlık personeli darp edildi - Son Dakika

YORUMLAR (14)
  • Doğrucu: Şu dönemde bu kadar öz verili ve canlarını ortaya koyuyor doktorlar, hemşireler bütün hastane çalışanları ne olursa olsun el üstünde tutmak gerekiyor bizim için fedakarlık yapıyorlar hayvan olmayın insan olun ..! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Herşeyin başı saglık: Saglıklı olmak lazım. Bir derdi olan şikayet eder. Dövmeye gerek yok. İnsanlık hali herkesin hatası olabilir saglıkçınİn da hastanın da. Böyle durumlarda kaba kuvvet çokkk yanlış. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Komşularının gürültüsüne maruz kalan Demet Akalın isyan etti: Villalarda hunharca parti veriyorlar Beşiktaş gole çok yaklaştı! Yıldız futbolcunun kafa vuruşunda top az farkla dışarı çıktı Şüpheli bir şekilde ölü bulunan Gülay Uygun, ölmeden önce eşini arayıp helallik istemiş Evine kaçak elektrik çekmek isterken elektrik çarptı, direkte asılı kaldı Koronavirüsün ardından Çin'de şimdi de "Brusella bakterisi" salgını baş gösterdi 7 yıldır komada olan Michael Schumacher, tamamen bitkisel hayata geçti Cezaevinden izinli çıkan üç kişinin katili, cinayete kurban gitti İran'da hırsızlık yapan 3 kişinin parmakları kesildi